Zico: 'İyi Günümüzde Değildik'

Zico: 'İyi Günümüzde Değildik'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Bursaspor'a 2-0 Yenildikleri Maçta Beklemediği Derecede Kötü Oynadıklarını Söyledi.

Zico: 'İyi Günümüzde Değildik'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Bursaspor'a 2-0 yenildikleri maçta beklemediği derecede kötü oynadıklarını söyledi.

Zico, maçtan sonra yaptığı açıklamada, karşılaşmanın ilk 15 dakikasında kendileri gibi oynadıklarını belirterek, ''Fakat ondan sonra biz, biz olmaktan çıktık. Sürekli topu ileriye doğru şişiren bir takımımız vardı. İyi günümüzde değildik. Rakibimiz de bundan iyi bir şekilde yararlandı'' diye konuştu.

Bursaspor maçında yedek oyunculardan kurulu bir takımla çıkmasıyla ilgili olarak Brezilyalı teknik adam, şunları söyledi:

''Dinlendirme olarak algılanabilir, fakat Fenerbahçeli futbolcular her an oynamaya hazır olmalı. Genelde Avrupa maçlarından sonra lige döndüğümüzde istediğimiz sonuçları alamıyorduk. Çarşamba günkü kadroyla çıksaydık da kaybedebilirdik. Geçen sezon da Kadıköy'de Bursaspor'a Avrupa kupası maçından sonra kaybetmiştik. Kararımdan pişman değilim.''

Zico, geniş bir kadroya sahip olduklarını ifade ederek, ''Turlar atladıkça maçlar çoğalacak, yorgunluk artacak. Fakat günümüz futbolunda 3 günde bir maç oynamamızı emrediyorsa, biz de oynayacağız. Futbolcular da makinaya dönecek'' dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Fenerbahçe'nin kadrosunu görünce şaşırdığını belirterek, ''İlk yarıda yaptığımız değişikliklerle rakibimize üstünlük sağladık ve kazandık'' diye konuştu.

Kaynak: AA