Zıco: "İstediğimiz Sonucu Alamadık"

Zıco: "İstediğimiz Sonucu Alamadık"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Bursaspor Karşısında Golü Yedikten Sonra Topu İleriye Doğru Şişirerek Oynayınca İstedikleri Sonucu Alamadıklarını Söyledi.

Zıco:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Bursaspor karşısında golü yedikten sonra topu ileriye doğru şişirerek oynayınca istedikleri sonucu alamadıklarını söyledi.

Zico, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ilk yarının başlarında yedikleri golü çıkarmaya uğraştıklarını belirterek, ''Golü yedikten sonra dengemizi kaybedip, topu ileriye doğru şişirerek oynadık. Bursaspor'un kapanması ve bize karşı daha hırslı oynamasından dolayı istediğimiz sonucu alamadık'' dedi.

Bursaspor karşısında çok fazla top kaybettiklerini vurgulayan Brezilyalı teknik adam, şöyle konuştu:

''Çok fazla top kaybederseniz, rakibe daha fazla şans vermiş olursunuz. Rakibimiz çok fazla savaştı, çok istedi bu da bizim işimizi zorlaştırdı ve skora yansıdı. Tesadüf mü bilmiyorum, ama hafta içinde Avrupa Kupalarında maç yapan takımlar, ligde puan kaybetti. Yolculuktan gelip, üzerinizde baskıyı atıp, başka bir maça konsantre olmak zor olabiliyor. Diğer takımlar ise antrenmanlarını yapıp, maçı bekliyorlar.''

Sahada istediklerini yapmaya çalıştıklarını anlatan Brezilyalı çalıştırıcı, ''Maç maç gitmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Biz bir maç kaybettik, daha savaşı kaybetmiş değiliz'' dedi.

Zico, milli maç arası nedeniyle Bursaspor maçından sonra futbolcularına 3 gün izin verdi.

Kaynak: AA