Zico: "İlk Yarıyı Rakibimiz Kazandı"

Zico: "İlk Yarıyı Rakibimiz Kazandı"

Fortis Türkiye Kupası Yarı Final İlk Maçında Beşiktaş'a 1-0 Yenilen Fenerbahçe'de, Teknik Direktör Zico, Kupada Bir Maç Daha Olduğunu Belirterek, '180 Dakikalık Maçın İlk Yarısını Rakibimiz Kazandı. İkinci Yarıyı Kendi Sahamızda Oynayacağız' Dedi.

Zico:

Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beşiktaş'a 1-0 yenilen Fenerbahçe'de, teknik direktör Zico, kupada bir maç daha olduğunu belirterek, ''180 dakikalık maçın ilk yarısını rakibimiz kazandı. İkinci yarıyı kendi sahamızda oynayacağız'' dedi.

Zico, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, iki takımın da mücadele ettiğini, futbol oynamaya çalıştığını belirterek, ''180 dakikalık bir maçın ilk yarısını oynadık. Bizim iyi olduğumuz anda yediğimiz golle, maçın ilk yarısında rakibimiz kazandı. İkinci yarıyı kendi sahamızda oynayacağız. Derbi maçlarda ufacık bir şans dahi olsa, iki takım da büyük olduğu için değerlendirir. Bugün de Beşiktaş yakaladığı şansı iyi değerlendirdi'' diye konuştu.

Takımının iyi mücadele ettiğini vurgulayan Brezilyalı teknik adam, şöyle devam etti:

''İlk dakikadan son dakikaya kadar takımım mücadele etti. Fırsatları değerlendirseydik farklı olabilirdi. Şimdi gözümüzü ikinci maça çevireceğiz. Önümüzdeki iki maç için burada aldığımız sonuç beni rahatsız etmiyor. Kupanın ilk yarısında rakibimiz 1-0 önde, ama finale çıkacak takımı kendi evimizde oynayacağımız maç belirleyecek.''

Zico, Appiah, Alex ve Kezman'ın oynamamasıyla ilgili bir soru üzerine, ''Appiah sakattı, Alex ve Kezman'ın oynamaması ise benim tercihim'' dedi.

Zico, Tümer'in taraftar baskısı nedeniyle ilk başlarda biraz hatalar yaptığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Tümer, Türkiye'nin büyük bir takımından diğer büyük bir takımına transfer oldu. Bu, her hangi bir insan için kolay değildir. Bu onun kalitesini, büyüklüğünü ortaya koyar. Tümer ilk maçta da oynamıştı, bu maçta siyah-beyazlı taraftarın önünde oynadığı için bunun baskısını biraz hissetti ve maçın başlarında hatalar yaptı. Tümer büyük bir oyuncudur ve genel olarak bugün güzel bir oyun ortaya koydu.''