Zıco: "İkinci Maçta Galibiyet İçin Oynayacağız"

Zıco: "İkinci Maçta Galibiyet İçin Oynayacağız"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Az Alkmaar Karşısında 3-1'den Skoru 3-3'e Getirdikleri İçin Oyuncularını Tebrik Ettiğini Belirterek, "İkinci Maçta Galibiyet İçin Oynayacağız" Dedi.

Zıco:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, AZ Alkmaar karşısında 3-1'den skoru 3-3'e getirdikleri için oyuncularını tebrik ettiğini belirterek, "İkinci maçta galibiyet için oynayacağız" dedi.

Zico, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, sahada ofansif oyunu tercih eden iki takımın mücadele ettiğini vurguladı. Zico, şunları söyledi:

"Bunun sonucunda 6 gol gördük. Henüz 180 dakikanın 90 dakikasını oynadık. Kendi sahamızda 3 gol yemek dezavantaj ama ben takımıma çok güveniyorum. Bu akşam kötü giden maçta bile 3-1'den sonra mücadeleyi bırakmayıp, beraberliği kopardıkları için oyuncularımı tebrik ediyorum. İkinci maçta galibiyet için oynayacağız."

Zico, karşılaşmada 3-1 geriye düştükleri sırada taraftarın oyunculara tepki göstermesiyle ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Futbolcularımın sonuna kadar arkasındayım. Taraftarımızın da 3-1 iken gösterdiği tepkiyi doğru bulmadım. Taraftar, takım saha içinde zorlukla savaşırken bizim yanımızda olmalıydı. Taraftarımıza bunu yakıştıramadım. Oyuncularım, skor 3-1 olmasına ve taraftarın tepkisine rağmen maçı 3-3'e getirerek, ne kadar sağlam karakterli olduklarını gösterdiler. Umuyorum, bundan sonra taraftarımız, saha içinde takım zorluklarla mücadele ederken de onlara yardımcı olur, çünkü gerçek taraftarlık bunu gerektirir."

Brezilyalı teknik adam, Alex'in herhangi bir sağlık sorunu olmadığı sürece bu takımda oynayacağını kaydetti.

Alex'in futbol karakterinin farklı olduğunu anlatan Zico, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Alex, sakatlık veya hastalık olmadığı sürece bu takımda oynayacak. Fenerbahçe'nin iyiliğini isteyen insanların Alex'e de yardımcı olması, onun da iyiliğini istemesi gerekir. Alex, zaten bugüne kadar verdikleriyle bunu hak ediyor. Alex'e tepkileri doğru bulmadım. Alex herhangi bir şekilde dinlendirilmeye alınmayacak."

Aurelio'nun kendisini daha çok düşündürdüğünü belirten Zico, "Aurelio'nun ufak bir sakatlığı vardı, fakat daha ciddi olduğunu gördük. Onun durumu daha fazla kafama takılıyor" dedi.

Zico, bugün Tümer'in oyunu ve attığı gollerle geçer not aldığını ifade ederek, "Tümer çok önemli bir oyuncu. Böyle performansını devam ettirdiği sürece, her zaman takımda olmayı hak eden oyunculardan. Pazar günü onu tekrar sahada görebiliriz" diye konuştu.

-Van Gaal: "3-3'e getirmek düş kırıklığı oldu"-

AZ Alkmaar Teknik Direktörü Louis Van Gaal, Fenerbahçe karşısında 3-1 öne geçtikten sonra maçın 3-3 bitmesinin, kendisinde düş kırıklığı yarattığını söyledi.

Van Gaal, "Maç öncesinde 'beraberliğe sevinir misiniz?' diye sorsalardı, 'sevinirim' derdim ama şimdi bunu söyleyemeyeceğim" dedi.

Avrupa kupası maçında deplasmanda 3 gol atmanın güzel olduğunu kaydeden Van Gaal, "Ama 3-1 öndeydik, maalesef maçı 3-3'e getirdik. Bu da Fenerbahçe'nin kalitesini gösteriyor. Fenerbahçe, 3-1 gerideyken kişisel yetenekleriyle hiç olmayacak pozisyonlardan gol yaratarak maçı beraberliğe getirdi. Türk seyircileri de çok iyi bir maç izledi" diye konuştu.

Van Gaal, takımın çok gol atıp, çok gol yemesiyle ilgili bir soru üzerine de şunları söyledi:

"Bu bizim yapımızda var. Hücumu düşünen bir takımız. 3-1 öndeyken bile hücumu düşünüyorduk. Belki de genç bir takım olmamızın etkisi olabilir. Fenerbahçe de bundan yararlandı. Bunu düzeltmek için uğraşıyoruz."

Rövanş maçının daha farklı geçeceğini kaydeden Van Gaal, "Fenerbahçe, Hollanda'da savunmada daha az boşluklar bırakacaktır. Bu akşam 3-1'den 3-3'e getirmek benim için hayal kırıklığı oldu. Rövanş maçı daha farklı olacak. Cezası biten oyuncularımdan ve Şota'dan rövanşta yararlanacağım" diye konuştu.