Zıco: "İki Takım da Galibiyet İçin Savaştı"

Zıco: "İki Takım da Galibiyet İçin Savaştı"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Beşiktaş ile Yaptıkları Derbi Mücadelesinde İki Ekibin de Galibiyet İçin Savaştığını Ancak, Pozisyon Bakımından Zayıf Geçen Maçın Beraberlikle Sonuçlandığını Söyledi.

Zıco:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Beşiktaş ile yaptıkları derbi mücadelesinde iki ekibin de galibiyet için savaştığını ancak, pozisyon bakımından zayıf geçen maçın beraberlikle sonuçlandığını söyledi.

Brezilyalı çalıştırıcı, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, sinir harbi şeklinde geçen mücadelede, iki tarafın da birbirine üstünlük sağlayamadığını ifade etti. Maç boyunca hücuma çıkarak pozisyonlar bulmaya çalıştıklarını kaydeden Zico, ''İki takımda çok iyi savaştı. Futbolcularımın hepsi savaştılar. Galibiyet için ellerinden geleni yaptılar. Maalesef son toplarda, kaleye giden toplarda başarılı değildik. Bunun için de istediğimiz golleri elde edemedik. Fakat derbiler sinir harbi şeklinde geçer. Daha sakin olan kazanır. Bugün iki taraf da birbirine üstünlük kuramadı'' diye konuştu.

Brezilyalı çalıştırıcı, Rüştü'nün sakatlanmasının ardından bir kaleci daha almak istediklerini söyledi.

Zico, alt yapıdan da bir kaleci alabileceklerini ifade etti.

UEFA Kupası'nda hafta içi güçlü bir takımla, Palermo ile karşılaşacaklarının hatırlatılması üzerine de Zico şunları kaydetti:

''Kimsenin, kimseden güçlü olduğunu ya da güçsüz olduğunu düşünmüyorum. Kimin ne yapacağını sahada görürsünüz. Palermo, İtalya liginde liderliğe oynayan bir takım. İyi bir performansları ve güzel bir çıkışları var. Kaliteli bir takımız. Şanslarımızın eşit olduğunu düşünüyorum.''