Zıco: "Hedef Şampiyonlar Ligi'nde Başarı"

Zıco: "Hedef Şampiyonlar Ligi'nde Başarı"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, "Fenerbahçe'nin Bundan Sonraki Hedefi Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Başarılı Olmaktır. Bunun Sırası Geldi" Dedi.

Zıco:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, "Fenerbahçe'nin bundan sonraki hedefi Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmaktır. Bunun sırası geldi" dedi.

Zico, Trabzonspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, şampiyon oldukları için mutlu olduklarını ve iyi bir futbol sergilediklerini söyledi.

Maçla ilgili fazla yorum yapmayan Zico, bir gazetecinin Deivid ile ilgili sorusu üzerine, "Deivid'in, şampiyonluk golünü atmasına sevindim. Şampiyonluk golü atmak ona yazılmış. Onun adına memnun oldum" dedi.

Bir gazetecinin "Kariyerinizde teknik direktör olarak şampiyonluk yaşadınız mı?" sorusu üzerine, Zico şunları kaydetti:

"Daha önce Japonya'da bir kulübü şampiyon yaptım. Ardından Japonya Milli Takımı'na Asya Kupası'nı kazandırdım. Şimdi de Avrupa'daki ilk deneyimimde Fenerbahçe'yi şampiyon yaptım. Fenerbahçe, bu yıl Avrupa'daki maçlarında iyi mücadele etti, cesaretle oynadı. Örneğin, Dinamo Kiev ile yaptığımız 2 maçta da hakem hataları vardı. UEFA Kupası'nda da iyi oynadık ama sonunu getiremedik. Fenerbahçe'nin bundan sonraki hedefi Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmaktır. Bunun sırası geldi."

Zico, Fenerbahçe ile 2 yıllık sözleşmesi bulunduğunu hatırlatarak, "Sözleşmemin sonuna dek Fenerbahçe'de kalmak istiyorum ama başkanla yapacağımız görüşmede her şey belli olacak" dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan ise takım olarak iyi bir mücadele ortaya koyduklarını ve çok gol pozisyonuna girdiklerini kaydederek, "Son vuruşları gol olarak değerlendiremedik. Değerlendirseydik farklı bir skorla galip gelirdik. Futbolcularımı kutluyorum. Derbi maçlarında iyi futbol oynuyoruz. Burda da iyi futbolumuzu sahaya yansıttık ancak olmadı" dedi.

Maç sonrası soyunma odasında şampiyonluk sevincini kutlayan sarı-lacivertli futbolcuların arkasında "Since 1959", altında ise takımlarının 17. kez şampiyonluğnu simgeleyen 17 numara yazılı tişörtler giymeleri dikkati çekti.

Kaynak: AA