Zico: "Hakemler Adaletli Olmalı"

Zico: "Hakemler Adaletli Olmalı"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico Kayserispor'a Yenilgilerinde Hakem Kararlarının Etkili Olduğunu Savundu.

Zico:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico Kayserispor'a yenilgilerinde hakem kararlarının etkili olduğunu savundu.

Zico, maçın ardından yaptığı açıklamada, "Maçın 30. dakikasına kadar oyuna biz hakimdik. Bizim için maç 30. dakikada bitti. Hakemler adaletli olmalı. Herkese de aynı kriteri uygulamalı. Fenerbahçe'nin lehine olan bir çok pozisyonu hakem görmedi. Bir pozisyon maçı etkiledi. Rakip oyuncunun da eline top çarptı ancak hakem sarı kart bile göstermedi. 10 kişi kalınca oyuncularımın sinirleri gerildi" dedi.

Zico, futbolcularının yorgun olup olmadığı sorusuna, "Futbolcularım yorgun değildi ancak elbette 10 kişi kalınca maç içinde bir yorgunluk olmuştur. 11'e 11 iken maç ortada idi daha sonra pozisyon değişti" yanıtını verdi.

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ise oyunun ilk yarısında yedikleri golden sonra takımın gerilediğini, ancak Fenerbahçe'nin 10 kişi kalması ile oyunda dengeyi kurup daha sonra hakimiyeti ellerine alıp, galip geldiklerini söyledi.

Kafkas, ''Kayserispor daha iyi olacak güçtedir. İyi bir standart yakalamak istiyoruz. Ligde inişler ve çıkışlar olabilir. Lig, çok çetin geçecek'' diye konuştu.

Kaynak: AA