Zico: "Hak Ettiğimiz Bir Galibiyet Aldık"

Zico: "Hak Ettiğimiz Bir Galibiyet Aldık"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Sivasspor Karşısında İyi Bir Futbol Ortaya Koyduklarını Belirterek, "Bana Göre Tamamen, Yüzde Yüz Hak Ettiğimiz Bir Galibiyet Aldık" Dedi.

Zico:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Sivasspor karşısında iyi bir futbol ortaya koyduklarını belirterek, ''Bana göre tamamen, yüzde yüz hak ettiğimiz bir galibiyet aldık'' dedi.

Zico, maçın ardından yaptığı açıklamada, Sivas'a, her maça olduğu gibi 3 puan almak amacıyla geldiklerini belirterek, takımının maçın ilk saniyesinden son saniyesine kadar çok güzel bir mücadele gösterdiğini ve hak ettiği bir galibiyeti aldığını söyledi.

Maç içerisinde oyuncularının çok güzel organizasyonlar yarattığını, gol pozisyonlarına girdiğini ve bu pozisyonların dördünden yararlandıklarını anlatan Zico, rakiplerinin de yararlanabileceği pozisyonlar olduğunu ancak bunların çoğunda kaleci Serdar'ın güzel bir performans göstererek, hepsine engel olduğunu kaydetti.

Galibiyeti hak ettiklerini tekrarlayan Zico, gruptaki liderlikleri açısından bu galibiyeti, bir üst tura çıkma yolunda önemli bir 3 puan olarak değerlendirdi.

Bir basın mensubunun Deivid'i bugün farklı bir mevkide oynattığını söylemesi üzerine Zico, Deivid'ten bugün yaptığı görevi Ankaraspor maçında da istediğini belirterek, şunları söyledi:

''Özellikle top bizde olmadığı zaman orta sahanın sağına geçerek orta sahadaki arkadaşlarına yardım etmesini istemiştim. Top bizde olduğu zaman da atağa katılmasını, daha fazla ileride gol aramasını istemiştim. Bu Deivid'in gerçekten yapabildiği ve sevdiği bir iş. Aynı şekilde Brezilya'da oynarken de bazen yapıyordu. Gayet başarılıydı. Aynı şekilde bugünkü performansını artırmasının sebeplerinden bir tanesi de Semih ile gerçekten çok iyi anlaşması. Semih'le birbirlerini iyi anlıyorlar. Topla buluştuklarında birbirlerini arıyorlar. Bu bizim avantajlarımızdan bir tanesi oldu. Ve de bugün Deivid'in gösterdiği performans çok güzeldi.''

Takımının başında ilk maçına çıkan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise Fenerbahçe'nin gücünü bildiklerini, bu maçta da oyuncularının iyi bir mücadele gösterdiğini kaydetti.

Sivasspor olarak futbolun güzelliğini sahaya yansıtarak iyi futbol oynamaya çalıştıklarını belirten Uygun, bireysel hatalardan yedikleri gollerle farklı mağlup olduklarını söyledi.

Teknik direktör olarak yolun başında olduğunu, zamana ihtiyacı bulunduğunu ifade eden Uygun, ''Ben inandım, inandığım şeyleri de başaracağımı biliyorum. Yaptığım hiç bir işte başarısız olmadım. Teknik direktörlük hayatımda da başarılı olacağımdan herkesin emin olmasını istiyorum'' dedi.