Zico Gürcistan'ı Kabul Etmedi

Fenerbahçe'nin Eski Teknik Direktörü Zico'nun Teklifi Kabul Etmemesinden Sonra Gürcistan, Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü İçin Alman Volker Finke ile Masaya Oturdu.

Zico Gürcistan'ı Kabul Etmedi

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Zico'nun teklifi kabul etmemesinden sonra Gürcistan, Milli Futbol Takımı Teknik direktörlüğü için Alman Volker Finke ile masaya oturdu.

Tiflis'te yapılan görüşmelerde Finke ile Gürcistan Futbol Federasyonu'nun büyük ölçüde prensip anlaşması sağladıkları kaydedildi

ALMAN teknik direktör Volker Finke, Gürcistan Milli Futbol Takı'nın başına geçiyor.

Klaus Toppmöllerin görevine son verdikten sonra teknik adam arayışına geçen Gürcistan, Brezilyalı Zico'ya teklif götürmüştü. Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Zico'nun görevi kubal etmemesinden sonra Milli Futbol Takımı Teknik direktörlüğü için masaya oturduğu Alman Volker Finke ile Gürcistan'ın prensip anlaşmasına vardıkları belirtildi. Almanya'da yapılan görüşmelerden sonra Tiflis'e davet edilen Finke," Gürcistan milli takımının teklifi çok cazip. Tesisleri ve çalışma olanaklarını görmek için Tiflis'e geldim" dedi. 60 yaşındaki Finke bir yıl aradan sonra tekrar antrenörlük hayatına başlayacak.

GÜRCÜ FUTBOLCULARI İYİ TANIYOR

16 yıl boyunca çalıştırdığı SC Freiburg takımında Kobiashwili(şimdi Schalke), İaschwili(şimdi Karlsruhe), Tskitishwili(şimdi Gürcistan) ve Khisaneiswili(şimdi Ausburg)gibi Gürcistanlı futbolcuların teknik direktörü olan Finke bir yıl önce Freiburg'un 2. lige düşmesinden sonra takımdaki görevini bırakmıştı. EURO 2008'de İsviçre TV 'si için yorum yapan Finke,geçtiğimiz günlerde çok sayıda milli takımlardan teklif aldığnı belirtip" Bir milli takımın başına geçip 2010'da Güney Afrika'da yapılacak Dünya Kupası'nda antrenör olarak yer almak istiyorum" açıklamasını yapmıştı. Finke ile prensip anlaşmasına vardıklarını vurgulayan Gürcistan Futbol Federasyonu 2. Başkanı Gogi Kavtaradze"15 Temmuz'da Finke ile sözleşme imzalayacağız" dedi.