Zico: "Deplasmanda alınan galibiyet bizim için önemli"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Konyaspor- Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklamada, deplasmanda alınan bu galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi.

Zico:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Konyaspor- Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklamada, deplasmanda alınan bu galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi.

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe deplasmanda Konyaspor'la karşı karşıya geldi. Maç sonunda 4-1'lik üstünlükle sahadan ayrılan Fenerbahçe gülen taraf oldu. İkinci yarıda Ceyhun'nun golüyle 1-0 öne geçen Konyaspor, gol sevincini ancak bir kaç dakika yaşayabildi.

Konyaspor'un golünün ardından Semih Fenerbahçe adına arda arda 2 gol kaydederken takımın 3 ve 4. golünü Kezman attı. Konya deplasmanından 4-1'lik üstünlükle ayrılan Fenerbahçe, ligin ikinci yarısından itibaren tek galibiyeti bulunan Konyaspor'u zor durumda bıraktı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, maçın ardından yaptığı açıklamada, ikinci yarıda yenilen golden sonra takımın adeta uyandığını kaydederek, şöyle dedi:

"Bu hareketlilikle birlikte pozisyonlar bulduk ve 4 gol attık. Ligde burun buruna mücadelenin olduğu bir zamanda deplasmanda aldığımız bu galibiyet bizim için çok önemli. Yakaladığımız pozisyonları biraz aceleci davrandığımız için gole çeviremedik ama ilk golden sonra daha sakin oynayarak bulduğumuz pozisyonları gol yapmayı başardık.

İlk yarıda birkaç net pozisyonumuz vardı. İlk golü bulabilseydik daha fazla gol atabilirdik ve skor daha farklı olabilirdi. Devre arasında sporcularıma rakibin ilk golden sonra açılabileceğini söyledim. Bu da gerçekleşti. Rakip, attığımız ilk golden sonra çok boş olanlar bıraktı. Biz de bunları değerlendirince maçtan galip ayrıldık.''

Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ise maç sonucunun üzücü olduğunu söyledi. Maçın 1-1 olduğu eşitlik anına kadar sahada ne istediğini bilen, istediğini yapan ve dengeli oynayan bir Konyaspor olduğunu ifade eden Teknik Direktör Karaman, ikinci yarıda 3 dakika içinde yedikleri 2 golün takımı altüst ettiğini belirtti.

İstanbul'daki maçta da benzer hatalar yaptıklarını sözlerine ekleyen Karaman, ''Bulduğumuz golden sonra rakip kale önünde 2-3 pozisyon yakaladık. Bunları gole çevirebilsek skor farklı olabilirdi. Çok kısa sürede goller yedik. Hamle yapacak pozisyon bulamadık. Konsantrasyonumuz bir anda altüst oldu. Fenerbahçe gibi bir takımdan 3 dakika içinde 2 gol yediğiniz zaman işin içinden çıkmak zor oluyor. Biz de bunu yaşadık. Kolay değil. Bu zorlukları da aşacağız'' dedi.