Zico: "Carlos büyük bir maçı kaldırabilecek durumda değil"

Fenerbahçe Teknik direktörü Arthur Zico, Kayserispor karşısında futbol oynadıklarını ve sahadan galibiyetle ayrılmasını bildiklerini söyledi.

Zico:

Fenerbahçe Teknik direktörü Arthur Zico, Kayserispor karşısında futbol oynadıklarını ve sahadan galibiyetle ayrılmasını bildiklerini söyledi.

Fenerbahçe'nin kendi evinde Kayserispor'u 2-1 yendiği karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zico, maçın bekledikleri gibi zorlu geçtiğini belirterek, "Zorlu bir maç olacağını bekliyorduk ve öyle oldu. Karşılaşmanın başında oldukça etkili olduk ancak bir türlü golü bulamadık. Daha sonra oyundan düştük. Rakibimiz bulduğu bir pozisyondan golünü attı. İkinci yarı riskler aldık ve rakibin üzerine gitmeye başladık. Daha sonra beraberliği yakaladık ve sahadan galibiyetle ayrılmasını bildik. Biz sahaya futbol oynamaya çıktı ve futbol oynayarak sahadan galibiyetle ayrılmasını bildik" diye konuştu.

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ın maçın hakemi konusunda yaptığı açıklamaların sorulması üzerine Zico, şöyle konuştu:

"Tepki göstermek herkesin hakkıdır. Bu maçta onlarında tepki göstermeye hakları vardı. Biz de zaman zaman tepkiler gösterdik. Bizimde şikayetlerimiz oldu. Bir sürü puanlarımızı hakemler yüzünden kaybettik. Benim takımım bu akşam ne mutlu futbol oynamaya sahaya çıktı ve galibiyetle ayrılmasını bildi"

-"CARLOS, BÜYÜK BİR MAÇI ÇIKARAMAZ"-

Öte yandan uzun bir sakatlık sürecinin ardından Kayserispor'a karşı ilk onbirde sahaya çıkan Roberto Carlos'un performansının sorulması üzerine Brezilyalı çalıştırıcı, "Kolay değil uzun bir süre oynamadı. Bu akşam maça çıktı bizde performansına baktık. Carlos'tan beklentiler oldukça fazla. Bizde bu akşam onun durumunu gördük. Ancak büyük bir maçı kaldırabilecek kondisyonda değil" diye konuştu.

Bu arada Fenerbahçe'de kaleci Volkan'ın sakatlığı konusunda da Zico, "Volkan için daha iki günlük vaktimiz var. Durumuna bakacağız. Onun oynamaması için üzgünüm. O oynamazsa onun yerine oynayacak kaleci Serdar'a güveniyorum" dedi.

Tecrübeli çalıştırıcı, Chelsea ile oynanacak rövanş maçı içinde şöyle konuştu:

"Kafamda hiçbir soru işareti yok. Yorgunluk ve fiziksel yetmezlik gibi bir durum söz konusu olamaz. Onlarda bugün kendi liglerinde oynadılar. Bizde oynadık. Oyuncularımın kafasında yorgun olur muyum düşüncesi yoktur. Her türlü zorluğu yenerek oynayacağız. Şu anda çalışma zamanı. Haziran ayında bol bol dinlenme zamanımız olacaktır"

-KAFKAS: "BEN BÖYLE BİR ZAVALLI ADAM GÖRMEDİM"-

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas da, karşılaşmanın hakemi Hakan Sivri Selvi'ye büyük tepki göstererek, "Ben böyle bir zavallı bir adam görmedim" dedi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Tolunay Kafkas, maçla ilgili söylenecek fazla birşeyin olmadığını belirterek, "Bu maç bizim için prestij maçıydı. Her zaman hayatta iyi insanlar, iyi teknik direktörler vardı. Hakemler arasında da böyledir. Anadolu'dan şampiyon çıkacak deniyor. Bu tatlı bir hayal. Kimsenin hayal kurmasına gerek yok. Hiçbir zaman haksızlığı sindiremedim. Böyle zavallı bir adam görmedim" diye konuştu.