Zico: Bundan Sonrası Daha Zor Olacak

Zico: Bundan Sonrası Daha Zor Olacak

Şampiyonlar Ligi'nde Bulundukları Noktaya Gelmenin Zor Olduğunu, Ancak Bundan Sonraki Başarıların Daha da Zor Olacağını İfade Eden Arthur Zico, 'Bundan Sonra İşimiz Daha Zor' Dedi.

Zico: Bundan Sonrası Daha Zor Olacak

Şampiyonlar Ligi'nde bulundukları noktaya gelmenin zor olduğunu, ancak bundan sonraki başarıların daha da zor olacağını ifade eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, 'Bundan sonra işimiz daha zor. Çünkü daha güçlü takımlarla mücadele edeceğiz. Onun için aynı ciddiyetimizi, mücadelemizi, isteğimizi, çalışmamızı sürdürmemiz gerekiyor.' dedi.

Brezilyalı teknik adam, Vestel Manisaspor ile oynayacakları maçın hazırlıklarını yaptıkları Samandıra Tesisleri'ndeki antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Zico, gazetecilerin kendisine yaptığı sürpriz doğum günü kutlamasından dolayı da teşekkür etti. Fenerbahçe'nin kalitesini bildiğini, takımına güvendiğini belirten Zico, özellikle Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda oynadıkları maçlarda ortaya koydukları performansın bugünlere de yansıdığını söyledi. Zico, takımın kazanma arzusunun ve hırsının o zamandan olduğunu şimdi ise daha da arttığını belirterek, şöyle konuştu; 'Şu anda, bizim için önemli olan buraya gelmekti bunu başardık. Ama şimdi burada kalmak çok daha önemli. Bundan sonra bizim göstereceklerimiz de çok önemli. Türk futbolu için, Fenerbahçe için, camia için, oyuncularım adına ve Türk halkı için de çok mutluyum. Üst turları nasıl başarmamız gerekiyor? Bunun çalışmasını yapıyoruz. Buraya gelene kadar yaptığımız çalışmaları aynı ciddiyette sürdüreceğiz. Mücadelemizi, isteğimizi, çalışmamızı sürdürmeliyiz. Bunu sürdürdüğümüz sürece, daha ilerileri hedefleriz ve gideriz. Bu noktalara gelip, tutunamayıp düşmenizin hiçbir anlamı yoktur. Önemli olan, geldiyseniz, burada kalabilmektir. Benim de amacım bu takımı daha güzel günlere götürmek.'

AYAKLARIMIZIN YERE BASMASI GEREK

Brezilyalı teknik adama, bir basın mensubunun, 'Final çok mu büyük hayal?' şeklindeki sorusuna ise, ''Henüz finali göremedik, yaklaştığımız zaman düşünürüz, elbette ki azla yetinen bir insan değilim. Takım olarak da bunu hedefliyoruz. Her zaman en üstü amaçlıyoruz, ama ayaklarımızın da yere basması gerek, bu bir zorunluluk.'' dedi.

Bundan sonra oynayacakları her maçın çok zor olduğunu, bu yüzden de ayaklarının yere basması gerektiğini belirten Zico, eğer basmazsa, her an yere düşme tehlikesiyle karşı karşıya olacaklarını bunu da oyuncularıyla her zaman paylaştığını belirterek, şöyle konuştu; ''Eğer ciddiyetinizi kaybederseniz, önünüzde iki çeyrek final maçı ve iki de yarı final maçı var. Finale gelmek için 4 maç daha var. Daha önümüzde bu kadar maç varken, daha final gözükmüyorken, şu anda 'Hedefimiz finaldir, şunu yapacağız' diyemeyiz. Elbette en yükseği hedefliyoruz, fakat şu anda ayaklarımız yerde. Gelecek rakibimizle yapacağımız 2 maç var. Gerçekleştirmek için önce hayal etmeniz gerekir. Biz de hayal ediyoruz, amaçlıyoruz, ama ayaklarımız yere basıyor. Ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Yapmamız gereken, çeyrek finaldeki iki maçı düşünmek. Yaklaştığımızda da finali düşünürüz.'

Bir basın mensubunun Fenerbahçe'nin Avrupa'daki başarısının milli takıma yansımasını sornması üzerine ise Brezilyalı teknik adam, ''Bizim oyuncularımızın da görev aldığı milli takıma katkısı tabii ki olur. Fenerbahçe'nin kadrosunda, milli takımda oynayan, oynayabilecek olan fazla oyuncumuz var. Fenerbahçe'de oynadıkları zaman, beklenti fazla oluyor. Bu bakımdan da ben olumlu yönde etki yapacağını düşünüyorum.'

Fenerbahçe'nin başarılı olunan Avrupa maçları sonrasında ligde sıkıntı yaşadığının hatırlatılması ve Vestel Manisaspor maçında performans düşüklüğü olabileceği endişesi yaşayıp yaşamadığı sorulması üzerine ise Zico, ''120 dakika mücadele ettiler. Onun için ben maçtan ziyade oyuncularımın durumunu düşünüyorum. Bugün yaptığımız antrenmanda kendilerini toparlamaya başladıklarını gördüm. Lig şampiyonluğu bizim bir diğer hedefimiz ve oyuncularımı bu yarışa da hazırlamaya çalışıyorum. Şampiyonluğu hedefliyoruz. Kendi seyircimiz önünde oynayacağımız maçı kazanarak, liderle aramızda olan bir puanlık farkı korumak istiyoruz. Maçı kazanma adına en iyi 11'imi sahaya süreceğim.'' diye konuştu.

VESTEL MANİSA MAÇININ İLK ÇALIŞMASINI YAPTILAR

Bu arada Şampiyonlar Ligi'nde İspanya temsilcisi Sevilla ile oynadığı zorlu maçın ardından coşkulu bir taraftar topluluğunun karşıladığı Fenerbahçe, Turkcell Süper Lig'in 25. haftasında Vestel Manisaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Samandıra Tesisleri'nde Teknik Direktör Arthur Zico yönetiminde yapılan çalışmada oyuncuların oldukça neşeli olduğu gözlendi.

Antrenmanda, Sevilla maçının ilk 11'inde yer alan futbolculara, dinlenmeye yönelik program uygulandı. Bu oyunculardan kaleci Volkan ve Selçuk, takımdan ayrı koşu yaptı. Diğer futbolcular ise Zico yönetiminde, ısınma çalışmalarının ardından kanatlardan hücum organizasyonları üzerinde durdu. Şut çalışması ve yarı sahada çift kale maçla antrenman tamamlandı.

Sarı - lacivertliler, Vestel Manisaspor maçının hazırlıklarını yarın akşam basına kapalı antrenmanla sürdürecek.

Ara transferde takıma katılan ve Turkcell Süper Lig'de Bursaspor ile yaptığı maç öncesinde ısınırken sakatlanan Maldonado, takımdan ayrı olarak topla çalışmalar yaparken, Fenerbahçe muhabirleri, 3 Mart'ta 55. yaşını kutlayan Zico'ya sürpriz bir kutlama hazırladı. Brezilyalı teknik adam, antrenmandan sonra gazetecilerin kendisi için getirdiği doğum günü pastasını kesti.

Kaynak: CHA