Zico: Bu Kez Bizim Başımıza Geldi

Zico 'Kazanmamız Gereken ve Kazanmaya Yakın Olduğumuz Bir Maçı Berabere Tamamladık. Geçen Haftaya Benzer Bir Olay Bu Hafta Bizim Başımıza Geldi. Son Dakika Golüyle Berabere Kaldık' Dedi.

Zico: Bu Kez Bizim Başımıza Geldi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, "Kazanmamız gereken ve kazanmaya yakın olduğumuz bir maçı berabere tamamladık. Geçen haftaya benzer bir olay bu hafta bizim başımıza geldi. Son dakika golüyle berabere kaldık" dedi.

Zico, kendi kalitelerinde bir takımın yakaladığı pozisyonları gole çevirmesi gerektiğini söyledi.

Penaltıyı Kezman'ın atmasıyla ilgili bir soruyu Zico, "Penaltı anında Kezman, Alex'e sordu. Alex de onun atmasına izin verdi. Burada hata benim. Müdahale etmeliydim. Bundan sonra böyle bir şeye izin vermeyeceğim" diye yanıtladı.

Oyuncularının yorgun olduğu görüşüne katılmadığını da ifade eden Zico, "Bilinçli ve sakin oynayamadık. Gereksiz heyecan yaptık. Bugün sadece topu içeri sokma becerisi gösteremedik" dedi.

Zico, kendisinin eski bir penaltıcı olarak Kezman'ın penaltıyı kaçırmasını nasıl değerlendirdiği sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Penaltı atış tekniği oyuncunun kendi seçimidir. Buna müdahale edemezsiniz. Ancak toplar artık daha hafif. Futbolcular buna dikkat etmeli ve topun biraz üzerine vurmalı"

Ankaraspor Teknik Direktörü Saffet Susiç de "Avrupa'nın son 8 takımı arasına giren Fenerbahçe'den 1 puan almak çok önemli" diye konuştu.

Susiç, rakipleri karşısında şanslı olduklarını, ancak Fenerbahçe'nin galibiyeti hak etmediğini belirtti.

Kaynak: AA