Zico: Beşiktaş Maçını Alırsak Fark Açılacak

Zico: Beşiktaş Maçını Alırsak Fark Açılacak

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Beşiktaş Maçı Öncesi Yaptığı Açıklamada, Her Türlü Zorluğa Alışkın ve Hazır Olduklarını, Chelsea ile Yapacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi Maçının da Beşiktaş Maçını Etkilemeyeceğini Söyledi.

Zico: Beşiktaş Maçını Alırsak Fark Açılacak

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Beşiktaş maçı öncesi yaptığı açıklamada, her türlü zorluğa alışkın ve hazır olduklarını, Chelsea ile yapacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi maçının da Beşiktaş maçını etkilemeyeceğini söyledi.

Zico, FB TV'deki "Zico ile Teknik Analiz" programında soruları yanıtladı. Turkcell Süper Lig'de lider olduklarını hatırlatan Brezilyalı teknik adam, "Biz çalıştık ve bu duruma geldik. Beşiktaş'ın sahasına giderken, onlardan 2 puan öndeyiz. Eğer maçı alırsak, rakibimizle aramızdaki puan farkı açılacak ve bu da bizi ligde iyi bir konuma getirecek" dedi.

Derbi maçlarla çok farkı zorluklarla karşılaşılabileceğini de vurgulayan Zico, "Ama biz her türlü zorluğa alışkın ve hazırız. Zorlukların olacağını biliyoruz ve bu maça kazanmak için çıkıyoruz" diye konuştu.

Brezilyalı teknik direktör, sakatlığı bulanan Roberto Carlos'un durumunun iyiye gittiğini, yüzde yüz hazır olana kadar bekleyeceklerini söyledi Zico, "Önemli olan, onun bir an önce iyileşmesi ve ağrısız, sızısız bir şekilde çalışır hale gelmesi. En hazır olduğu zamana, yüzde yüz hazır duruma geldiği zamana kadar bekleyeceğiz, çünkü onun, bizim için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu biliyoruz" dedi.