Zico: 'Az Alkmaar'ı Yenecek Gücümüz Var'

Zico: 'Az Alkmaar'ı Yenecek Gücümüz Var'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, UEFA Kupası'nda İlk Maçta 3-3 Berabere Kaldıkları Az Alkmaar Takımını Hollanda'da Yenecek Güce Sahip Olduklarını Söyledi.

Zico: 'Az Alkmaar'ı Yenecek Gücümüz Var'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, UEFA Kupası'nda ilk maçta 3-3 berabere kaldıkları AZ Alkmaar takımını Hollanda'da yenecek güce sahip olduklarını söyledi.

Zico, AZ Alkmaar'ın, kaliteli ve ne yaptığını bilen futbolculara sahip bulunduğunu, ilk maçta şanslarının da yanlarında olduğunu ifade ederek, ''Onların futbolcuları kadar bizim oyuncularımız da kaliteli. Kaliteli futbolcuları kadrosunda barındıran kulüplerin ne zaman, ne yapacakları belli olmaz. Futbolda daha az hata yapan kazanıyor'' dedi.

Brezilyalı teknik adam, Fenerbahçe'nin tur şansı için ''Yüzde 49'' derken, şu görüşlere yer verdi:

''Alacağımız bir galibiyet bizi üst tura çıkaracak. Hollanda'da kazanacak bir kadromuz, oyuncularımız var. AZ Alkmaar'ın, sahasında maç kaybetmeyeceğinin de garantisi yok. İstediğimiz oyunu sergileyebilirsek ve bitirici vuruşları başarabilirsek, AZ Alkmaar maçından galibiyetle ayrılacağımız düşüncesindeyim.''

Zico, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın, hiç bir zaman işine karışma girişiminde bulunmadığını belirterek, ''Olmayacağını da biliyorum. Bu olduğu zaman ben olmayacağım, giderim'' dedi.

Kaynak: AA