Zeytinburnu'nda "Kudüs" Protestosu - Haberler
Haberi Paylaş

Zeytinburnu'nda "Kudüs" Protestosu

Zeytinburnu'nda
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Zeytinburnu’nda çok sayıda vatandaş Cuma namazı sonrası bir araya gelerek, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

Zeytinburnu'nda çok sayıda vatandaş Cuma namazı sonrası bir araya gelerek, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı tüm yurtta protesto ediliyor. Zeytinburnu'nda Cuma namazı sonrası Seyitnizam Camii önünde toplanan bir grup vatandaş Amerika Birleşik Devletleri'nin Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti. Protestolara AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da katıldı. ABD aleyhine slogan atan yüzlerce kişi, 'Kudüs Filistin'in başkentidir öyle kalacak" pankartı açtı. '#kudüsesahipçık' hashtag'ı açan vatandaşlar, tüm Müslümanların sosyal medyadan bu hashtag üzerinde tepkilerini göstermeleri mesajını verdi.

"Mescid-i Aksa bizim onurumuzdur, onurumuza sahip çıkıyoruz"

Cami önünde basın açıklaması yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, "Bugün Cuma, Müslümanlar açısından bayram niteliğinde ama bugün biz öfke günündeyiz. Yıllardır Müslüman coğrafyada kan akıtan, gittiği her yere demokrasi getirme söylemi etrafında kan ve gözyaşı taşıyor Amerika. Bugün de benzer bir kan ve gözyaşı haritası oluşturmak adına bütün dünyanın ayağa kalktığı bir kararı alarak, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını açıkladı. Şu anda şu saat itibariyle dünyanın bütün mazlum ve Müslüman kardeşlerimiz bu kararı protesto etmek üzere, bizler gibi cami avlularında saf tuttular, meydanlarda haykırdılar. İsrail bu güne kadar Kudüs'te Müslüman kanı akıtmanın ötesinde dünyanın şımarık çocuğu gibi sadece zulmetti ve sadece kan akıttı. Bir kez daha dünyaya karşı haykırıyoruz, Mescid-i Aksa bizim ilk kıblemizdir. Bizim namusumuz ve onurumuzdur tabi ki onurumuza sahip çıkacağız. Mescid-i Aksa'nın efendimizin Miraç'a yükselişinin ilk basamağı olduğunu biliyoruz ve bu bilinçle tepkimizi ifade ediyoruz" diye konuştu. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Donald Trump, Zeytinburnu, İsrail, Kudüs, Politika, Güncel, Haber

title