Zeytin Dalı Harekatı'na Destek - Konya/malatya/

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek - Konya/malatya/

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere sivil toplum kuruluşlarının (STK) desteği sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere sivil toplum kuruluşlarının (STK) desteği sürüyor.

Konya Reklamcılar Derneği üyeleri, Suriye'nin Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak amacıyla toplanan nakdi yardımı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına gönderdi.

Dernek başkanı Osman Yavuz, yaptığı açıklamada, Afrin Harekatı'nda görev alan Mehmetçikler'e destek olmak amacıyla böyle bir kampanya düzenlediklerini söyleyerek, "Biz dünyanın en kıymetli, en stratejik topraklarında yaşıyoruz. Gerek dünyanın farklı yerlerinde, gerekse kendi içimizden devşirilmiş kişilerin masallarıyla bu topraklara göz dikiliyor." dedi.

Yavuz, Türk milletinin, Kurtuluş Savaşı'nda bu topraklara göz dikildiğinde nasıl birlik olduğunu herkesin gördüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Afrin operasyonu, ezanlar susmasın diye yapılıyor. Terör örgütü yandaşlarının, 5 bin tır silahı terör örgütlerine hibe ederken sanırım bu devletin sabrını ölçmek istediler. Afrin operasyonu, terör örgütlerinin zulmettiği Suriye halkı için yapılıyor. Bu bir bağış, bir yardım değildir. Bu, devletimize ve ordumuza borcumuzdur. 'Kızılelma Yolunda Bir Mermi de Bizden' sloganıyla toplanan yardımları göndereceğimizden dolayı mutluyuz."

Dernek üyelerince toplanan nakdi yardım, konuşmaların ardından banka şubesi aracılığıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına yollandı.

-Malatya

Malatya'nın Darende ilçesinde harekata destek amacıyla bayrak yürüyüşü düzenledi.

Çarşı Camisi'nde öğle namazı sonrası bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Vatan sana canım feda" ve "Her şey vatan için" sloganları atarak, ilçedeki askerlik şubesi önüne kadar yürüdü.

Buradaki askerlere sevgi gösterisinde bulunan ve aralarında Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser ile kadınların da bulunduğu çok sayıda kişi, gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Daha sonra şehitler için dua okuyan gruptakiler, bölgeden ayrıldı.

-Osmaniye
Kadirli ilçesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerince yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla bayrak yürüyüşü düzenledi, şehitlikte dua edildi.

Kaymakamlık, belediye ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen yürüyüş için vatandaşlar Hükumet Konağı bahçesinde bir araya geldi.

Ellerinde Türk bayrakları taşıyan grup "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Vatan sana canım feda" ve "Her şey vatan için" sloganlarıyla Kadirli Garnizon Şehitliği'ne kadar yürüdü.

Şehitlikte düzenlenen programda konuşan Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, Zeytin Dalı Harekatı ile hudut güvenliğimizi sağlamak için Afrin'e doğru ilerleyen Mehmetçiğe destek vermek için yürüdüklerini belirterek, Allah'tan görev yapan askerlere güç vermesini diledi.

Konuşmaların ardından şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.