Zeytin Dalı Harekatı

Zeytin Dalı Harekatı

TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "100 yıldır Ortadoğu'yu dizayn etmek için, petrol için, gaz için, para için binlerce kilometre öteden buralara gelip haritaları çizenlere, ülkeleri bölenlere, kardeşi...

Zeytin Dalı Harekatı

TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Milletvekili , Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "100 yıldır Ortadoğu'yu dizayn etmek için, petrol için, gaz için, para için binlerce kilometre öteden buralara gelip haritaları çizenlere, ülkeleri bölenlere, kardeşi kardeşe kırdıranlara söz söyleyemeyenlerin Türkiye'nin attığı bu adımları eleştirme hakkı yoktur." değerlendirmesinde bulundu.


Gülpınar, yaptığı yazılı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklediklerini belirterek, mevzu ülke güvenliği olduğunda fedakarlık gerektirdiğini ifade etti.


Türkiye'nin güneyinde bir terör koridoruna izin verilmeyeceğine işaret eden Gülpınar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılı olacağına yürekten inandığını vurguladı.


Gülpınar, Türkiye'nin attığı adımı kimsenin eleştirmeye hakkının bulunmadığını belirterek, şunları kaydetti:


"100 yıldır Ortadoğu'yu dizayn etmek için, petrol için, gaz için, para için binlerce kilometre öteden buralara gelip haritaları çizenlere, ülkeleri bölenlere, kardeşi kardeşe kırdıranlara söz söyleyemeyenlerin, Türkiye'nin attığı bu adımları eleştirme hakkı yoktur. Bölgede DAEŞ palavrasıyla ortaya çıkıp İslamiyeti lekelemeye çalışan ve devletlere, özellikle de Türkiye Cumhuriyetine ayar vermeye çalışanlar, elbette gerekli cevabı alacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, Türk'üyle, Kürt'üyle Arap'ıyla, Zaza'yla, diğer birçok etnik ve inanç grubuyla bizimdir, ilelebet bizim kalacaktır, Allah'ın izniyle. Bu vatan şer güçlerinin dizaynına kapalıdır. Son yıllarda göz göre göre dayatılan senaryoya sessiz kalınması düşünülemez."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler