Zeus Haberleri

Zeus haber, Zeus son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zeus - 19.11.2018
Olympos'un Yaratıkları İle Mitoloji Dünyasına Yolculuk Başlıyor!
hep kitap, ilk iki kitabını 23 Kasım'da yayımlayacağı yeni dizisi Olympos'un Yaratıkları ile çocukları fantastik bir dünyada maceraya çıkarıyor.
Zeus - 15.10.2018
TBMM Başkanı Yıldırım'dan Gelişmiş Ülkelere Göç Eleştirisi
Herkesin efsunlu bir kavram gibi dilinden düşürmediği bu hedeflere ulaşıldığında dünyanın insan için daha da yaşanılır bir yer haline geleceğinin altını çizen Yıldırım, şöyle konuştu: "Ancak hedefe ulaşmak için Promete'nin Zeus'tan ateşi çalmak için verdiği mücadele kadar gayretli ve azimli olmalıyız.
Zeus - 2.10.2018
Euromos'taki Roma ve Helenistik Dönem Mezarları Korumaya Alındı
Antik dönemin en iyi korunmuş tapınaklarından Zeus Lepsynos'un da içinde olduğu Euromos Antik Kentinde yürütülen kazının başkanı olan Doç.
Zeus - 2.9.2018
Euromos'ta Unesco İçin Kollar Sıvandı
Muğla'nın Milas ilçesinde, antik dönemin en iyi korunmuş tapınaklarından Zeus Lepsynos'un da içinde yer aldığı Euromos Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınması için özel çalışma başlatıldı.
Zeus - 28.8.2018
Athena Tapınağı'nın Kalıntısı Su Kuyusundan Çıktı
Kazılar hakkında bilgi veren, bu yıl çalışmaların kutsal alanlarda sürdüğünü, Athena Tapınağı'nı ortaya çıkarmak için çalıştıklarını ifade eden Kazı Başkanı Doç. Dr. Sezgin, 2004 başlayan kazılarda özellikle kamu yapılarına yoğunlaştık. Meclis binasını kazdık, antik yolları ortaya çıkardık. Kentin yüzde 1'i ancak ortaya çıkarılabildi. Athena kutsal alanı ise kentin en büyük kutsal alanı. Burada büyük bir tapınak ve önünde sunak var. Elimizdeki arkeolojik veriler, bu tapınağın Athena Tapınağı, önündeki sunağın da Zeus Sunağı olduğunu gösteriyor.
Zeus - 3.8.2018
Euromos'ta Roma ve Helenistik Döneme Ait Mezarlar Bulundu
Muğla'nın Milas ilçesinde, antik dönemin en iyi korunmuş tapınaklarından Zeus Lepsynos'un da bulunduğu Euromos Antik Kenti'nde karşılama merkezine elektrik kazısı için yürütülen çalışmalarda rastlanan Roma ve Helenistik döneme ait 7 mezar gün yüzüne çıkarılarak koruma altına alındı.
Zeus - 10.6.2018
İzmir'deki Saklı Cennet, Karagöl
KARAGÖL EFSANESİ Karagöl, mitolojide de yer alıyor. Efsaneye göre İzmirli olan Frigya Kralı Tantalos, Smyrna'dan (İzmir) Magnesia'ya (Manisa) doğru uzanan Spilios Dağı'nda, Frigya halkı ile birlikte yaşar ve Batı Anadolu'ya yayılmış devletini yönetir. Spilios Dağı çok verimli topraklara ve zengin maden yataklarına sahip bir yerdir. Tanrıların sofrasına oturabilen tek insan olan Tantalos gün gelir, Olimpos Dağı tanrılarının hışmına uğrar. Anadolu tanrıçası Kibele'ye inandığı için Hellen tanrılarını küçük gören ve onların güçlerini sınamaya kalkan Tantalos, büyük bir cezaya çarptırılır. Spilios Dağı'nın bir yarığından atılarak ölüm tanrısı Hades'e gönderilen Tantalos, burada Zeus tarafından ebedi açlık ve susuzluğa mahkum edilir ve bu ceza dünyanın her köşesinde Tantalos işkencesi olarak anılır.
Zeus - 23.4.2018
5. Trabzon Kitap Fuarı
Açıklamada, fuarda söyleşi ve imza günleri de düzenlendiğine işaret edilerek, şöyle denildi: "130 yazar ile 130 yayınevinin yer aldığı fuarın üçüncü gününde Sebahattin Yaşar, Başbakanlık Başmüşaviri Necdet Subaşı ve Mustafa Durmuş söyleşi ve imza günleri ile okuyucuları ile bir araya gelirken, Rahim Türk, Ercan Uçan, Fikret Eroğlu, Beyza Alkoç, Cem Gülbent, Necmettin Şahinler, Ali Bayram, Mustafa Öztürk, Zeus Kabadayı, Caner Yaman, Bilal Sami Gökdemir, Bayramı Beder, Hayrettin Orhanoğlu, Ayşen Bozkuş ve Ömer Turan imza günleri ile kitapseverlerle buluştu.
Zeus - 18.4.2018
Kazdağları'nda Sanat Çalıştayı
Zeus Sunağı'nı anlatan bir çalışma yaptığını söyleyen heykeltıraş Tülay Çelikel Özler, "Zeus'un gözleri adlı bir çalışma yapıyorum.
Zeus - 18.4.2018
Dha Yurt Bülteni-16
Zeus Sunağı'nı anlatan bir çalışma yaptığını söyleyen heykeltıraş Tülay Çelikel Özler, "Zeus'un gözleri adlı bir çalışma yapıyorum.
Zeus - 18.4.2018
Kazdağları'nda Sanat Çalıştayı
Zeus Sunağı'nı anlatan bir çalışma yaptığını söyleyen heykeltıraş Tülay Çelikel Özler, "Zeus'un gözleri adlı bir çalışma yapıyorum.
Zeus - 13.4.2018
Gürbulak ve Kapıkule'de Uyuşturucu Operasyonları
GÜRBULAK'TA 78 KİLO EROİN Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'na İran'dan giriş yapan boş TIR, işlemlerinin ardından yapılan risk analiz kapsamında x-ray taramasına yönlendirildi. Taramada dorse tavanında görülen yoğunluk üzerine narkotik dedektör köpekler, Zeus ve Vita ile arama yapıldı.
Zeus - 13.4.2018
Dha Yurt Bülteni - 1
GÜRBULAK'TA 78 KİLO EROİN Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'na İran'dan giriş yapan boş TIR,   işlemlerinin ardından yapılan risk analiz kapsamında x-ray taramasına yönlendirildi. Taramada dorse tavanında görülen yoğunluk üzerine narkotik dedektör köpekler, Zeus ve Vita ile arama yapıldı.
Zeus - 12.4.2018
Dha Yurt Bülteni- 18
GÜRBULAK'TA 78 KİLO EROİN Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'na İran'dan giriş yapan boş TIR,   işlemlerinin ardından yapılan risk analiz kapsamında x-ray taramasına yönlendirildi. Taramada dorse tavanında görülen yoğunluk üzerine narkotik dedektör köpekler, Zeus ve Vita ile arama yapıldı.
Zeus - 12.4.2018
Gürbulak ve Kapıkule'de Uyuşturucu Operasyonları
GÜRBULAK'TA 78 KİLO EROİN Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'na İran'dan giriş yapan boş TIR,   işlemlerinin ardından yapılan risk analiz kapsamında x-ray taramasına yönlendirildi. Taramada dorse tavanında görülen yoğunluk üzerine narkotik dedektör köpekler, Zeus ve Vita ile arama yapıldı.
Zeus - 11.4.2018
23 Nisan'a Özel Kaçış Rotaları!
Kaz Dağları, Balıkesir Oksijeni bol havası ve yemyeşil atmosferi ile öne çıkan Kaz Dağları, her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor. Adatepe, Yeşilyurt, Milli Park, Zeus Altarı ve Mıhlı Çayı ise bölgede görebileceğiniz turistik duraklardan birkaçı.
Zeus - 10.4.2018
MHP TBMM Grup Toplantısı
"Arzu ederse, talebi olursa tarihi tekerrür ettirmek bizim için çocuk oyuncağıdır, bu defa Atina'ya kaçmakla da kurtulmaları imkansızdır." diyen Bahçeli, "Yunan Savunma Bakanı mitolojiye kendisini fazlasıyla kaptırmış olacak ki Zeus'a özenmiş, Apollo'ya öykünmüş, Poseydon olmaya heveslenmiş.
Zeus - 21.3.2018
Kap: Çelebi Havacılık Holding Ortakları Alpha'ya Hisse Devretti
Çelebi Hava Servisi'nin KAP'a yaptığı açıklamada şöyle denildi: "Şirketimizin ana hissedarı Çelebi Havacılık Holding A.Ş.(Holding) ortakları Çelebioğlu Ailesi (Can Çelebioğlu ve Canan Çelebioğlu) (Aile) tarafından Şirketimize yapılan bilgilendirmeye göre; "Can Çelebioğlu ve Canan Çelebioğlu Holding'te ayrı ayrı sahip oldukları 1.940.250 TL nominal değerli 1.940.250 adet A Grubu nama yazılı payları (Aile toplam 3.880.500 adet A Grubu payları), Can Çelebioğlu ve Canan Çelebioğlu'nun sermayesinde yüzde 50'şer paya ve yönetim kontrolüne sahip oldukları Hollanda'da mukim Alpha Airport Services B.V. unvanlı şirkete 20 Mart 2018 (bugün) tarihinde satıp devretmişlerdir." Açıklamada yer alan tablolara göre, 25.87 milyon lira sermayesi olan holdingde Can Çelebioğlu'nun doğrudan sahip olduğu hisse oranı yüzde 25'ten yüzde 17.5'e, Canan Çelebioğlu'nun doğrudan sahip olduğu hisse oranı yüzde 25'ten yüzde 17.5'e geriledi. Bu iki hissedarın kontrol ettiği Alpha Airport Services şirketinin oranı yüzde 15 olurken, Zeus Aviation Services B.
Zeus - 26.2.2018
ABD'den Libya'dan Petrol Kaçakçılığı Yapanlara Yaptırım
Bu şirketlerden 21'nin Darren ve Gordon Debono isimli Maltalı iş adamları tarafından kontrol edildiği bilgisine de yer verilen açıklamada, şirketlerin sahibi olduğu Theodoros, Progres, Zeus, Bonu 5, Marie de Lourdes, Marie de Lourdes I ve Marie de Lourdes V isimli gemilere de yaptırım uygulanacağı ifade edildi.
Zeus - 28.12.2017
İskilip'te Uyuşturucu Operasyonu
Ekipler, narkotik köpeği "Zeus"un da katılımıyla yaptığı aramada, yolculardan B.
Zeus - 21.12.2017
Tarihi Eser Kaçakçıları Adliyeye Sevk Edildi
Haber: Çağatay KENARLI / İstanbul DHAİstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, İstanbul merkezli 4 ilde yaptığı "Zeus" adı verilen operasyonda gözaltına alınan 13 şüpheli adliyeye sevk edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zeus Haberleri | Zeus Haber - Haberler - Sayfa 6 - Zeus haberleri, son dakika zeus haber ve gelişmeleri burada. Dha Yurt Bülteni - 17.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 06:39:39. #1.15#
title