Zeki Sezer: Başbakan Terörü Barzani'ye Havale Etmiş

Zeki Sezer: Başbakan Terörü Barzani'ye Havale Etmiş

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dış Politika Sorunlarını ABD'ye ve Avrupa Birliği'ne, Bölücü Terörü de Barzani'ye Havale Ettiğini Söyledi.

Zeki Sezer: Başbakan Terörü Barzani'ye Havale Etmiş

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dış politika sorunlarını ABD'ye ve Avrupa Birliği'ne, bölücü terörü de Barzani'ye havale ettiğini söyledi.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, partisinin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen Burdur İl Kongresi'ne katıldı. Sezer, coşkulu bir kalabalığın arasından salona girişinde bir partilinin bebeğini kucağına alıp sevdi. Ağlaması üzerine bebeği ailesine teslim eden Zeki Sezer, kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Sezer, AKP hükümetine ve CHP'ye eleştiriler yöneltirken, 3 Kasım seçimleriyle DSP'nin iktidardan zorla uzaklaştırıldığını savundu. Hükümeti 'beceriksiz' ve 'basiretsiz' olarak niteleyen DSP Genel Başkanı, Burdur'un ekonomisinin büyük oranda tarıma dayalı olduğunu, hükümetin politikalarıyla tarım sektöründe zor günler yaşandığını söyledi. Sanayicilerin de krizde olduğunu anlatan Sezer, ''Sanayicimiz artık yatırım yapamaz hale geldi. İşsizlik tarihin en üst noktasında. 2001 yılında 'kriz var' dendiği dönemde kapatılan şirket, ticarethane sayısının tam iki katı geçen yıl kapandı. Esnaf büyük sıkıntıda, işçiler, memurlar ise enflasyon oranında bile zamma layık görülmüyorlar'' diye konuştu.

Hükümetin dış politikasını eleştiren Sezer, şunları söyledi:

''Başbakan dış politikayı ABD'ye, Avrupa Birliği'ne, terör sorunun çözülmesini, bölücü terörün yok edilmesini Barzani'ye havale etmiş. Ekonomiyi de çok söyledik, IMF'ye, Dünya Bankası'na havale etmiş. Vatandaş inim inim inliyor, çiftçi (Avrupa Birliği öyle istiyor) diye yok ediliyor. Sayın Başbakan Türkiye'yi ilgilendiren bir konu olduğunda 'Bakalım kapıdan nasıl ses gelecek?' diye bekliyor. Bu iktidar tarafıdır. Bir de muhalefet tarafı var. Bunlar almış başını gidiyor.''

Başbakan Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı olma yolunda koşar adımla ilerlediğini savunan Sezer, ''Ama 'TÜSİAD ne diyor?' diye bakan bir muhalefet var orada. Şimdi TÜSİAD ne diyor, ABD ne diyor bilemem, ama halk Başbakan oraya gidemezsin diyor, biz de öyle diyoruz'' dedi.

Konuşmasının ardından bir grup partili Zeki Sezer'e haşhaş kozası resmi ve bakır üzerine işlenmiş Ecevit portresi hediye etti.