Zeki Müren'in Son 9 Gününü Anlatan Filmin Galası Kahramanmaraş'ta Yapıldı
Haberler » Kültür Sanat » Haber

Zeki Müren'in Son 9 Gününü Anlatan Filmin Galası Kahramanmaraş'ta Yapıldı

Türk Sanat Müziği'nin Önemli İsimlerinden Zeki Müren'in Hayatının Son 9 Gününü Anlatan "Çığlık Çığlığa Bir Sevda" Filminin Galası Kahramanmaraş'ta Yapıldı.

Zeki Müren'in Son 9 Gününü Anlatan Filmin Galası Kahramanmaraş'ta Yapıldı

Türk Sanat Müziği'nin önemli isimlerinden Zeki Müren'in hayatının son 9 gününü anlatan "Çığlık Çığlığa Bir Sevda" filminin galası Kahramanmaraş'ta yapıldı.

Yönetmen Ülkü Erakalın'ın yazıp yönettiği ve Yeşilçam'ın ünlü oyuncuları Ediz Hun ve Selma Güneri'nin de bulunduğu galada duygu dolu anlar yaşandı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ndeki galada sahneye çıkan Ediz Hun, Selma Güneri, Tomris Oğuzalp ve Özgür Özberk, güzel bir filmde sinemaseverlerin karşısına çıkmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Yönetmen Ülkü Erakalın da , 'hayatımın filmi' dediği filmle Türk Sanat Müziği arşivine önemli bir katkıda bulunduğunu söyledi. Filmi önce hayalinde çektiğini kaydeden Erakalın, "Sonra kaleme döktüm, şimdi ise finale geldik. Çok mutluyum, çok gururluyum. Zeki Müren gerçekten büyük bir yıldızdı ve bir yıldıza yakışır bir şekilde zirvede hayatını kaybetti. Emeği geçen herkesi kutluyorum." dedi.

Filmde Zeki Müren'i canlandıran Ediz Hun ise, bu güne kadar 130 filmde başrol oynadığını belirterek, Müren rolüyle beyazperdede yer almanın gurur verdiğini ifade etti.

Hun, "Bu gün sinemamızda çok güzel ve çok kötü şeyler yapılıyor. Sadece ticari amaçlar güdülerek edebe, ahlaka ve aile yaşamına son derece aykırı filmler sinemaya taşınıyor. Bunlara çok dikkat etmek gerekiyor. Onları uyarıyorum." diye konuştu. Filmde rol alan Selma Güneri'de Ülkü Erakalın'a teşekkür ederek, "Biz bu filme gerçekten sevgimizi ve aşkımızı kattık. Sinema çok zor bir meslek. Ülkü Bey kendi çabalarıyla böyle bir film yaptı, çok büyük emek verdi. Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Şahika Sanat Evi tarafından organize edilen galaya Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, vali yardımcıları ve çok sayıda sinemasever de katılım gösterdi.

(CİHAN)