ZEKERİYA BİRKAN HABERLERİ

Zekeriya Birkan haber, Zekeriya Birkan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zekeriya Birkan 22.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Şehit Muharrem Karaduman için Kozan ilçesine bağlı Turgutlu Mahallesi'ndeki babaevinde helallik alındı ardından cenaze töreni düzenlendi. Törene Adalet Bakanı Yardımcısı Zekeriya Birkan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, milletvekilleri, askeri erkan ile çok sayıda kişi katıldı.
Zekeriya Birkan 22.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 11
Şehit Muharrem Karaduman için Kozan ilçesine bağlı Turgutlu Mahallesi'ndeki babaevinde helallik alındı ardından cenaze töreni düzenlendi. Törene Adalet Bakanı Yardımcısı Zekeriya Birkan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, milletvekilleri, askeri erkan ile çok sayıda kişi katıldı.
Zekeriya Birkan 13.12.2019
Bakan Gül: Değil ByLock, dumanla haberleşseler bu mücadeleyi sürdüreceğiz(2)
BAKAN GÜL, BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI Üst düzey yargı mensuplarının katıldığı Bölge İstişare Toplantısı'nın 9'uncusu Van'da gerçekleştirildi. Bir otelde düzenlenen toplantıya Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, Bakan Yardımcıları Uğurhan Kuş, Zekeriya Birkan, HSK daire başkanları Halil Koç, Mehmet Ademoğlu, Alp Arslan, Yaşar Şimşek, Cafer Ergen, Mehmet Akif Ekinci, Hüseyin Şahin, Prof.
Zekeriya Birkan 13.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ -13
'PİYASALAR ÜZERİNDEKİ FAİZ BASKISINI BERTARAF ETTİK' Faiz oranlarında geçen sürede hızlı bir düşüşün yaşandığını anlatan Albayrak, "Yüzde 40'ların telaffuz edildiği bir dönemin ardından bu adımlarla birlikte faizler de yüzde 11-12'leri yavaş yavaş görmeye başladı. Gerek Merkez Bankası'nın gerçekçi para politikası, gerek üreticinin yanında güçlü duruşuyla birlikte piyasalar üzerindeki faiz baskısını bertaraf ettik. Hep kamu bankaları konuşuluyor ya, 'kamu bankaları ne için var?' Kamu bankaları bunun için var. Bu dönem 'kamu bankalarının hepsini özelleştirelim' deniyordu. Cumhurbaşkanımız karşı çıkmıştı. İyi ki de karşı çıkmış. Şu son 3-5 yılda yaşanan süreçte kamu bankalarının piyasa yapıcı yerli ekonominin reel sektörün yanında duran pozisyonu olmasaydı belki daha ağır sıkıntılı süreçlerden geçerdik" şeklinde konuştu.         'KAMU BANKALARIMIZ TEK HANELİ FAİZLERİ PİYASALARIMIZA BAŞLATIYOR'         Albayrak, Merkez Bankası'nın piyasaların önünü açan faiz indiriminin ardından Kayseri'de güzel bir haberi paylaşmak istediğini söyleyerek şöyle konuştu: "Her gün güzel haberler geliyor da kamu bankalarında bu süreci takip etmemezlik olmaz. Yolda gelirken bankalarımızla konuştuk. Faizler maliyetler düşüyor. Biz diyoruz ki kamu bankaları kamu bilinciyle hareket ediyorsa bu iyileşmeleri hemen piyasaya yansıtması lazım. Bir gün bile geciktirmek yok. Bugün yolda konuştuk. Kamu bankalarımız hesaplarını kitaplarını yapıyorlar. Çünkü eski Türkiye gibi de değil. Biliyorsunuz 2001 döneminde kamu bankaları görev zararı, 30 milyar, 40 milyar batırdı. Şimdi kamu bankalarımız görev zararı yapmıyor, kar ediyor makul kar edecek, zarar etmeyecek; ama hem de iyileşmeleri reel sektöre yansıtacak. İnşallah yüzde 11, 13,5 oranını aynı şekilde yüzde 9 ile yüzde 11,5 aralığına düşürerek inşallah bunu en kısa sürede reel sektöre yansıtacağız. Cumhurbaşkanımız 'inşallah tek haneli faizleri göreceğiz' dedi. Allah'ın izniyle 2020'ye girmeden kamu bankalarımız tek haneli faizleri piyasalarımıza başlatıyor." Görüntü Dökümü: -Bakan Albayrak'ın konuşması Olcay DÜZGÜN-Yasin DALKILIÇ-Muhammed KISIR/KAYSERİ, -ABONELERİMİZİN BİLGİSİNE HABERİN HAM GÖRÜNTÜLERİNE AŞAĞIDAKİ FTP BİLGİLERİNİ KULLANARAK LOGOLU BİR ŞEKİLDE ERİŞEBİLİRSİNİZ ftp adresi: ftp: //178.211.55.226 Kullanıcı adı: dhaabone Şifre: dha ==================== Bakan Gül: Değil ByLock, dumanla haberleşseler bu mücadeleyi sürdüreceğiz(2) BAKAN GÜL, BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI Üst düzey yargı mensuplarının katıldığı Bölge İstişare Toplantısı'nın 9'uncusu Van'da gerçekleştirildi. Bir otelde düzenlenen toplantıya Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, Bakan Yardımcıları Uğurhan Kuş, Zekeriya Birkan, HSK daire başkanları Halil Koç, Mehmet Ademoğlu, Alp Arslan, Yaşar Şimşek, Cafer Ergen, Mehmet Akif Ekinci, Hüseyin Şahin, Prof.
Zekeriya Birkan 13.12.2019
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: (2)
Toplantıya, HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç, Adalet Bakan Yardımcıları Zekeriya Birkan, Uğurhan Kuş, Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Mustafa Dede, bölge illerinin başsavcıları, genel müdürler ve yargı mensupları katıldı.
Zekeriya Birkan 5.12.2019
Adalet Bakanı Gül, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nı ziyaret etti
Gül'e ziyareti sırasında Adalet Bakan Yardımcıları Uğurhan Kuş ile Zekeriya Birkan da eşlik etti.
Zekeriya Birkan 3.12.2019
Şehit Uzman Çavuş, Hatay'da toprağa verildi
Suriye'nin Tel Abyad kentinde PKK/PYD'li teröristlerin havanlı saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Harun Çınar'ın cenazesi, Antakya ilçesi Bitiren Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi. Şehit Çınar için baba ocağında alınan helalliğin ardından Bitiren Mahallesi Camii'nde tören düzenlendi. Törene Adalet Bakanı Yardımcısı Zekeriya Birkan, Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş ile çok sayıda kişi katıldı.
Zekeriya Birkan 3.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 26
Suriye'nin Tel Abyad kentinde PKK/PYD'li teröristlerin havanlı saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Harun Çınar'ın cenazesi, Antakya ilçesi Bitiren Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi. Şehit Çınar için baba ocağında alınan helalliğin ardından Bitiren Mahallesi Camii'nde tören düzenlendi. Törene Adalet Bakanı Yardımcısı Zekeriya Birkan, Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş ile çok sayıda kişi katıldı.
Zekeriya Birkan 23.11.2019
Yargı paketinin getirdiği yenilikler 1 Ocak'tan itibaren hayata geçiyor -2
ADALET Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) geçen ilk yargı paketinin getirdiği yeniliklerin, 1 Ocak 2020'den itibaren yargılama hayatına gireceğini belirterek, Amacımız, herkesin hukuk içinde, kendini...
Zekeriya Birkan 23.11.2019
Yargı paketinin getirdiği yenilikler 1 Ocak'tan itibaren hayata geçiyor
ADALET Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) geçen ilk yargı paketinin getirdiği yeniliklerin, 1 Ocak 2020'den itibaren yargılama hayatına gireceğini belirterek, Amacımız, herkesin hukuk içinde, kendini...
Zekeriya Birkan 23.11.2019
Yargı paketinin getirdiği yenilikler 1 Ocak'tan itibaren hayata geçiyor
ADALET Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) geçen ilk yargı paketinin getirdiği yeniliklerin, 1 Ocak 2020'den itibaren yargılama hayatına gireceğini belirterek, "Amacımız, herkesin hukuk içinde, kendini...
Zekeriya Birkan 23.11.2019
Adalet Bakanı Yardımcısı Birkan: "Dünya artık parmaklarımızın ucunda yani tüm bilgi, tüm medya, tüm...
Adalet Bakanı Yardımcısı Zekeriya Birkan "Dünya, bilgi artık parmaklarımızın ucuna doğru inanılmaz şekilde gelişti tabi bununla beraber insan ilişkileri gelişti.
Zekeriya Birkan 5.11.2019
Şehidin kız kardeşi: "Ne kadar güzel olmuşsun sen ağabeyim, ne kadar yakışıklı olmuşsun ağabeyim"
Şehidin kız kardeşi: "Ne kadar güzel olmuşsun sen ağabeyim, ne kadar yakışıklı olmuşsun ağabeyim" Şehit Uzman Çavuş Suat Topçu, son yolculuğuna uğurlandı Şehidin kız kardeşi tabutuna sarılıp, "Ne kadar güzel olmuşsun sen ağabeyim ne kadar yakışıklı olmuşsun ağabeyim" diyerek gözyaşı döktü OSMANİYE - Suriye'nin kuzeyinde Resulayn bölgesinde teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen İstihkam Uzman Çavuş Suat Topçu memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde düzenlenen törenin ardından Kadirli şehitliğinde toprağa verildi. Şehit Uzman Çavuş Suat Topçu'nun naaşı, Şanlıurfa'da düzenlenen törenin ardından GAP Havalimanından askeri helikopter ile memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesine getirildi. Kadirli Şehir Stadyumu'na inen helikopterden şehidin cenazesi, ailesi, yakınları ve yetkililerce alınarak önce Kadirli ilçesi Yenimahalle'de bulunan baba evine götürülerek helallik alındı. Daha sonra İmam Hatip Camii'ne getirilen şehidin cenazesi burada kılınan cenaze namazının ardından Kadirli Asri Mezarlığı şehitliğinde toprağa verildi. Tören alanında şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan kız kardeşi Sinem Topçu'nun, "Ne kadar güzel olmuşsun sen ağabeyim ne kadar yakışıklı olmuşsun ağabeyim, vatan sağ olsun dedin gittin öyle" diyerek göz yaşı dökmesi herkesi duygulandırdı. Şehidin eşi Bilge Topçu ise eşinin fotoğrafını öptü. Şehit İstihkam Uzman Çavuş Suat Topçu için Kadirli'de yapılan cenaze törenine Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, AK Parti Osmaniye milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, askeri yetkililer, şehidin yakınları ve silah arkadaşları katıldı.
Zekeriya Birkan 5.11.2019
Şehit Uzman Çavuş Topçu, son yolculuğuna uğurlandı
İstihkam Uzman Çavuş Suat Topçu'nun cenazesi Şanlıurfa GAP Havalimanı'nda düzenlenen törenin ardından memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesi Şehir Stadı'na helikopterle getirildi. Daha sonra helallik alınması için Yeni Mahalle'deki babaevine götürülen şehit Uzman Çavuş Topçu için Şehit Mehmet Delikuş Mahallesi'ndeki İmam Hatip Camii'nde düzenlenen törene Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, askeri erkan, kent protokolü ile çok sayıda kişi katıldı.
Zekeriya Birkan 5.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-13
İstihkam Uzman Çavuş Suat Topçu'nun cenazesi Şanlıurfa GAP Havalimanı'nda düzenlenen törenin ardından memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesi Şehir Stadı'na helikopterle getirildi. Daha sonra helallik alınması için Yeni Mahalle'deki babaevine götürülen şehit Uzman Çavuş Topçu için Şehit Mehmet Delikuş Mahallesi'ndeki İmam Hatip Camii'nde düzenlenen törene Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, askeri erkan, kent protokolü ile çok sayıda kişi katıldı.
Zekeriya Birkan 5.11.2019
Şehit Uzman Çavuş Topçu, son yolculuğuna uğurlandı
İstihkam Uzman Çavuş Suat Topçu'nun cenazesi Şanlıurfa GAP Havalimanı'nda düzenlenen törenin ardından memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesi Şehir Stadı'na helikopterle getirildi. Daha sonra helallik alınması için Yeni Mahalle'deki babaevine götürülen şehit Uzman Çavuş Topçu için Şehit Mehmet Delikuş Mahallesi'ndeki İmam Hatip Camii'nde düzenlenen törene Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, askeri erkan, kent protokolü ile çok sayıda kişi katıldı.
Zekeriya Birkan 5.11.2019
Şehit İstihkam Uzman Çavuş Suat Topçu'nun cenazesi Osmaniye'de defnedildi
Daha sonra Topçu için Kadirli İmam Hatip Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınları, Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 39.
Zekeriya Birkan: Yargı reformu teklifi komisyondaZekeriya Birkan 7.10.2019
Zekeriya Birkan 7.10.2019
Yargı reformu teklifi komisyonda
Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, "Bizim en önemli konularımızdan bir tanesi de gerçekten yargılamaların makul sürede bitmesi. Bu konuda da bakanlığımızın uygulamaya geçtiği yargıda süre uygulaması var." dedi.
Zekeriya Birkan 4.10.2019
Adalet Bölge Değerlendirme Toplantısı
"Yasal yükümlülük olarak geliyor" "Cinsel suç mağdurlarının kayda alınan beyan ve görüntülerinin de kişisel veri olarak dava dosyasına saklanması ve gizliliği için her türlü tedbirlerin alınması yasal bir yükümlülük olarak geliyor." diyen Gül, açıklamalarına şöyle devam etti: "Gerek sağlık, gerek farklı sebeplerle dosyada bulunan bu belgeler bakıyorsunuz sosyal medyada yayımlanıyor, dolaşıyor. Bu çocuk büyüyecek, bu çocuk sosyal hayata girecek, bu çocuğun kamuda tüm bu verilerinin yayımlanması, alenileşmesi bu kişi için en büyük istismardır, öbür fiil kadar istismardır, işte bunun gizliliğini sağlayacak, mahkeme dosyasında muhafaza edecek şekilde de bir düzenleme yer almaktadır." Türkiye'de hukuk eğitimin kalitesinin daha da artacağına olan inancını ifade eden Gül, şöyle konuştu: "Açılan çok fazla hukuk fakülteleri, kontenjanların daha yukarıya çıkması bizim için önemli ve bu başarı puan sıralamasında yukarıya çıkması en azından sistemde fakültenin sayısı fazla olsa bile niteliği, öğrenci niteliğini artıracaktır. Şu anda 200 bin başarı puanındaki kişiler giriyor ama biz bunun en azından 100 bin olmasının doğru olduğuna inanıyoruz. Bu konudaki düzenlemeler hukuk eğitiminin kalitesini artıracaktır. Türkiye'de hukuk sorununun temelinde nitelikli hukukçu sorunun da olduğunu unutmamamız lazım. İşte bu da hukuk eğitiminin kalitesinin ne kadar olduğunu gösteriyor. Bunun bir nebze de olsa kalitesini artırmak için hukuk mesleklerine giriş sınavı da yine bu düzenlemede yer almaktadır. Böylece bu sınavda başarılı olmanın icabı sebebiyle hem hukuk fakülteleri üniversitede eğitim kalitesini artıracak hem de öğrenci arkadaşlar yoğun bir şekilde teori ve pratiklerini güçlendireceklerdir. Bu da hem avukatlık mesleği hem hakimlik mesleği hem noterlik mesleği adına çok önemli bir gelişme olacaktır, kaliteyi artıracaktır, bu sınavda çıtayı yukarıya inşallah çıkaracaktır. Keza hakimler ve savcıların alımına ilişkin şu anda sadece bakanlık yöneticilerinin mülakat kurulunda olduğu bir sistem var, bu sisteme Yargıtay, Danıştay ve HSK'den de görevlilerin, ilgililerin katılımı ile sürecin daha katılımcı bir şekilde mülakat kurulunun oluşmasını hedefliyoruz. Böylece yargıya olan güvenin artması yönünde çok önemli düzenlemelerin hayata geçmesi ama daha önemlisi bunların daha güzeliyle uygulamada, uygulayıcıların, sizlerin elinde şekillenmesi çok önemli. Sizlerin elinde bu reformların bir şahesere döneceğine ve vatandaşlarımızın yargıya olan güveninin daha da artacağına inancım tamdır." Toplantıya, Bakan Yardımcıları Zekeriya Birkan ve Şaban Yılmaz, Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin, Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeleri, başsavcılar, komisyon başkanları ve diğer yargı mensupları katıldı.
Zekeriya Birkan: Özkan'dan Ankara çıkarmasıZekeriya Birkan 6.9.2019
Şu an buradasınız: Zekeriya Birkan Haberleri | Zekeriya Birkan Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Zekeriya Birkan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zekeriya Birkan kimdir, hayatı ve biyografisi. Şehit Uzman Onbaşı Kurt, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.4.2020 03:17:58. #1.15#
title