Zekai Tunca Haberleri

Zekai Tunca haber, Zekai Tunca son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zekai Tunca - 30.8.2012
İzmir'e Nefes Verecekler
Bizler, bu çerçeveden harekete geçen bir grup gönüllü kuruluş ve sorumlu bireyler; bozulan doğayı tamir etmek, yok olmak üzere olan doğal yaşamı şimdiki seviyesinde korumak, yanan ormanların yerine yenisini dikmek ve unutulan organik tarımı yeniden hatırlatmak ve canlandırmak amacıyla kısa adı "İzmir'e Bir Nefes Ver" olan sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik. Yaklaşık 4 yıldır hazırlıklarını sürdürdüğümüz projenin 31 Ağustos 2012 günü Menderes ilçesi Dereköy Mahallesi'nde bulunan İZBA ve Avrasya Gazetesi Yarı Doğal Proje Uygulama Alanı'nda TSM sanatçısı Zekai Tunca ile THM sanatçısı Kader'in sahne alacağı yemekli bir programla tanıtım ve açılışını gerçekleştireceğiz.
Zekai Tunca - 14.8.2012
Şah İnn Paradise, Ramazan'ı Yüzde Yüz Dolu Geçiriyor
Şah İnn Paradise Tatil Köyü'nde Ramazan Bayramı'nda Necdet Kaya, Zekai Tunca ve Bülent Serttaş sahne alacak.
Zekai Tunca - 9.8.2012
Datça'da Türk Sanat Müzüği Esintileri
Datça Türk Sanat müziğinin ölümsüz ismi Zekai Tunca, Datçalı hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
Zekai Tunca - 30.7.2012
Cemal Safi, Hamamönü'nde Ankaralılarla Buluştu
Safi'nin ünlü dizelerine hep bir ağızdan eşlik eden sanatseverler, duygu dolu saatler yaşadılar. Bugüne dek 150'den fazla şiiri başta Orhan Gencebay ve Zekai Tunca olmak üzere ünlü müzisyenlerce bestelenen Cemal Safi, yaklaşık 2 saat süren programında Başkentliler'in gönlünün pasını sildi.
Zekai Tunca - 25.7.2012
"Müzikal Ortaoyunu" ve "Yıldızlı Sohbetler"
Torium AVM ramazan'da ünlü isimlere evsahipliği yapıyor!
Zekai Tunca - 16.7.2012
İstanbul, Ramazan'da Kültür ve Sanata Ev Sahipliği Yapacak
Feshane Bahçesi ve Beyazıt Meydanı, 30 gün boyunca iftar öncesi, iftar sonrası ve teravih sonrası tasavvuf müziğinden Türk Halk ve Türk Sanat Müziği dinletilerine, sema gösterilerinden mehteran konserlerine, geleneksel gösteri sanatlarından çocuk eğlencelerine kadar çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ahmet Özhan, Orhan Hakalmaz, Zekai Tunca ve Özdemir Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu sanatçıların konserlerinin yanı sıra şiir dinletileri de Feshane Bahçesi ve Beyazıt Meydanı'nda olacak.
Zekai Tunca - 12.7.2012
En Renkli ve Coşkulu Ramazan Beyoğlu'nda
Konserler İftar Sonrası Haliç'in kıyısından İstanbul'a yükselecek etkinliklerin konserlerini Tasavvuf Müziği, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği'nin sevilen isimleri verecek. Etkinlik kapsamında, Ahmet Özhan, Zekai Tunca, Ümit Tokcan, Bekir Ünlüataer, Halil Necipoğlu, Mehmet Kemiksiz, Alp Arslan, Bahtiyar Çakmak, Dursun Ali Erzincanlı, Süleyman Erkişi, Emre Ermiş, Recep Alper Çevirel ve İsmail Yılmaz konser verecek.
Zekai Tunca - 9.7.2012
İzmir Gelecek Nesillere Nefes Verecek
Bu harekete ışık tutmak ve insanların ilgisini çekmek amacıyla Menderes Dereköy Mahallesi'nde yarı doğal ortamda uygulamalar yapılabilecek hobi bahçeleri kuruyoruz, ağaçlar dikiyoruz, organik tarım yapıyoruz ve İzmirlileri bu projeyi birlikte yürütmek için işbirliğine çağırıyoruz..." MUHTEŞEM AÇILIŞ 31 AĞUSTOS 2012'DE Projenin hayata geçmesi için geçen 4 yıl boyunca yapılan hazırlıklarda son aşamaya gelindi. Tamamı 10 yıl sürmesi beklenen projenin startı 31 Ağustos 2012 günü uygulama alanı olarak seçilen Menderes'in Dereköy Mahallesi'nde bulunan İZBA ve Avrasya Gazetesi Yarı Doğal Etkinlik Alanı'nda verilecek. Doğa ve doğal yaşamın özünü anlatan programların yapılacağı açılışta, THM sanatçısı Kader ve TSM'nin kadife sesli sanatçısı Zekai Tunca'nın müzik ziyafeti eşliğinde, çeşitli gösteriler ve tamamı doğal yiyeceklerden oluşacak zengin mönülü tanıtıcı bir akşam yemeği düzenlenecek.
Zekai Tunca - 7.7.2012
Sanat Müziği Sevenler Zekai Tunca ile Coştu
Kuşadası Elifname Güzel Sanatlar Derneği, Türk sanat müziği konseri düzenledi.
Zekai Tunca - 22.6.2012
Tan'ın "İlk" Albümü Çıktı!
9 şarkı ve 1 versiyondan oluşan albümde söz ve bestesi Tan Taşçı'ya ait 7 şarkı bulunuyor. Sanatçı ayrıca sözleri Cemal Safi, güftesi Zekai Tunca'ya ait Türk sanat müziğinin unutulmaz şarkılarından "İMKANSIZ" ı yepyeni bir soundla yeniden yorumladı.
Zekai Tunca - 13.6.2012
Tan'ın "İlk" Albümü 15 Haziranda Çıkıyor!
9 şarkı ve 1 versiyondan oluşan albümde söz ve bestesi Tan Taşçı'ya ait 7 şarkı bulunuyor. Sanatçı ayrıca sözleri Cemal Safi, güftesi Zekai Tunca'ya ait Türk sanat müziğinin unutulmaz şarkılarından "İMKANSIZ" ı yepyeni bir soundla yeniden yorumladı.
Zekai Tunca - 28.4.2012
Kuşadası'nda Zekai Tunca Konseri
Türk Kadınlar Birliği Kuşadası Şubesi ile Kuşadası Elifname Sanat Merkezi, ortaklaşa 4 Mayıs Cuma günü Zekai Tunca konseri düzenliyor.
Zekai Tunca - 27.4.2012
Münir Nurettin'in Eserleri Bornova'da Yankılanacak
Türk Sanat Müziği'nin ünlü bestekarı Münir Nurettin Selçuk'un eşsiz eserleri, Bornova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korusu ve Zekai Tunca'nın sesinden yaşam bulacak.
Zekai Tunca - 25.4.2012
Vali Karaloğlu'na Bir Ödülde Köşkten Geldi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan 'Ana-Kız Okuldayız' kampanyasında en başarılı il seçilerek 1 yıl önce ödül alan Vali Karaloğlu'na bu kez de köşkten bir ödül geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayelerinde 3 yıl önce başlatılan 'Eğitim Her Engeli Aşar' projesine destek veren Vali Karaloğlu'na bir 'teşekkür' plaketi verildi. İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen 'Eğitim Her Engeli Aşar' projesinin 3. tanıtım gecesine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sanatçılar ve bedensel engelliler katıldı. Salona Emine Erdoğan'la birlikte giren Gül, yüzlerce davetliler tarafından ayakta alkışlandı. Bedensel engellilerin çiçek ve hediyelerle karşıladığı Gül ve Erdoğan, yaklaşık 3 saat süren gecede zaman zaman duygulu anlar yaşadı. Süperstar Ajda Pekkan, Erol Evgin ve Zekai Tunca'nın şarkılarıyla renk kattığı gecede Hayrünnisa Gül, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin birer konuşma yaptı.
Zekai Tunca - 25.4.2012
'Eğitim Her Engeli Aşar' Kampanyasının Son Yıl Toplantısı Yapıldı
Programda, Zekai Tunca, Erol Evgin ve Ajda Pekkan, engelli orkestraları eşliğinde sahne aldı.
Zekai Tunca - 25.4.2012
"Eğitim Her Engeli Aşar"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayesinde gerçekleştirilen, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Beyazay Derneği'nin paydaş olarak yer aldığı "Eğitim Her Engeli Aşar" kampanyasının kapanış toplantısı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Özge Uzun ve Fatih Türkmenoğlu'nun yaptığı geceye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve eşi Selma Yazıcı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın eşi Beyhan Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eşi Gül Mutlu, Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva şarkıcı Ajda Pekkan, şarkıcı Erol Evgin, şarkıcı Zekai Tunca çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı.
Zekai Tunca - 25.4.2012
Eğitim Her Engeli Aşar Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı
DÜNYAYA ÖRNEK OLACAĞIZ Toplantıda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise engellilerin yaşam standardını yükseltmeye çalıştıklarını belirterek, doğuştan gelen yaşam, eğitim ve sağlık hakkını asla bir lütuf ve imtiyaz olarak görmediklerini söyledi. Herkes eşit davranmaya çalıştıklarını ifade eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sayın Başbakanımızın talimatıyla başta hukuk devrimini yaptık. Şimdi önümüzde sivil anayasamız var. Bunu da birlikte başaracağız. Esas olan şey zihinsel engeli aşmayı başarmaktır. En büyük sorunun elde, gözde değil, gönüllerde kalplerde olduğunu gördük. Merhameti silinmiş kalplerin en büyük sorun olduğunu gördük. Birbirimizi dinlemeye, engelli engelsiz birbirimizi anlamaya başladık. Empati yapmaya başladık. En büyük zihinsel devrim buydu. Özürlü rehabilitasyonunda önemli bir gelişme sağladık. Şu anda 250 bin kardeşimiz engelli rehabilitasyon merkezlerinden faydalanmaya başladı. 'Engellisini kalkınma projesi içine koymayan bir toplum medeni olamaz gelişemez' dedik. Pazar günü 60 bin kardeşimiz sınava girecek. Sınavda yepyeni bir yapıyı hep birlikte başardık. Aynı zamanda içinde engelli kardeşlerimizi sınava koyduğumuz zaman bir haksızlık olduğunu düşündük. Herkesin kendi kategorisinde sınav olması gerektiğine inandık. Şimdi 60 bin kardeşimizin daha iyi şartlarda sınava gelmesi için çalışıyoruz. Bunu başarırsak dünyaya örnek olacağız. Engellisini ayrı sınava tabi tutan, sınavdan sonra onun iş bulmasını sağlayacak, hem toplumun hemen engellinin kazanacağı bir modeli oluşturmayı başaracağız." SANATÇILARDAN DESTEK Toplantıda, sanatçılar Ajda Pekkan, Zekai Tunca, Erol Evgin engelli orkestraları eşliğinde sahne aldı.
Zekai Tunca - 25.4.2012
"Eğitim Her Engeli Aşar" Projesi 3. Değerlendirme Toplantısı
Sunuculuğunu Özge Uzun ve Fatih Türkmenoğlu'nun yaptığı programda Ajda Pekkan, Zekai Tunca, Erol Evgin gibi ünlü sanatçılar sahne alırken, engelli vatandaşlardan oluşan müzik orkestraları konuklara müzik ziyafeti yaşattı.
Zekai Tunca - 10.4.2012
Dünya Sağlık Örgütü ile Manas Akademi El Ele
Birleşmiş Milletlere bağlı Dünya Sağlık Örgütünün kuruluş yıldönümü kutlamaları Manas Akademi sponsorluğunda Anemon otelde yapıldı. Türk Sanat Müziği Sanatçısı Zekai Tunca ile Halk Müziği Sanatçısı Meltem Türün'nün sahne aldığı kutlama programına milletvekili Öznur Çalık ve İl'deki birçok yönetici katıldı.
Zekai Tunca - 9.4.2012
3 Engelli Çocuk Annesine 'En Vefalı Anne' Ödülü
Plaket töreninin ardından Zekai Tunca sevilen şarkılarını özürlü aileler için söyledi.
Zekai Tunca - 9.4.2012
Malatya'da Yılın En Vefalı Özürlü Annesi Seçildi
Plaket töreninin ardından Zekai Tunca, sevilen şarkılarını özürlü aileler için söyledi.
Zekai Tunca - 9.4.2012
"Kanatsız Melekleri" ile Yılın En Vefalı Annesi Seçildi
Törende, sanatçı Zekai Tunca sevilen şarkılarını seslendirdi.
Zekai Tunca - 2.4.2012
Hamburg'da "Bir Şarkıdır Yaşamak Konseri"
Konserde konuk sanatçı olarak sahne alan ünlü TRT sanatçısı Zekai Tunca şarkılarıyla dinleyenlere müzik ziyafeti çekti.
Zekai Tunca - 17.3.2012
Zekai Tunca Sevilen Şarkılarını Sağlık Çalışanları İçin Seslendirdi
Malatya Aktif Kadınlar Derneği, Tıp Bayramı nedeniyle kutlama etkinliği düzenlendi.
Zekai Tunca - 1.3.2012
Satso Şubat Ayı Meclis Toplantısı
Borazancıoğlu açılış konuşmasında, "SATSO sosyal hizmetler alanında ve sosyal sorumluluk anlamında Türkiye Kızılayı Sakarya Kan Bağışı Merkezi'nin ulusal Güvenli Kan Temini Proje kapsamındaki kan bağışı çalışmasında yer aldı ve meclis üyelerimiz kan verdi. Teşekkür ediyorum. Sosyal sorumluluk anlamında yine SATSO Türk Müziği Topluluğu'nun Zekai Tunca konserine 800'ün üzerinde davetlimiz katıldı katılan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Zekai Tunca - 28.2.2012
Sanat Müziği, Mazisini Arıyor
Çağrı Turgut - Türk Sanat Müziği'nin (TSM) ünlü bestecilerinden Zekai Tunca, Sanat Müziğinin eskisi gibi ilgi görmediğini belirterek, "Bu alanda eskisi gibi istikbal olmadığı için yetenekli gençler bu alana yönelmiyorlar" dedi.
Zekai Tunca - 27.2.2012
Sakarya'da Zekai Tunca Rüzgarı Satso ile Esti
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde 2008 yılından beri çalışmalarını sürdüren ve düzenlediği konserlerle müzik severlere her defasında farklı keyifler yaşatan SATSO Türk Müziği Topluluğu, bu yılın ilk konserinde "Besteleriyle Zekai Tunca"...
Zekai Tunca - 26.2.2012
Sakarya'da Türk Sanat Müziği Konseri
Türk Sanat Müziği'nin ünlü bestekarlarından Zekai Tunca, Sakarya'da sevenleriyle buluştu.
Zekai Tunca - 12.1.2012
Tunçbilek'te Türk Sanat Müziği Rüzgarı Esecek
Tavşanlı'nın Tunçbilek Belediyesi Türk Sanat Musikisi Korosu çalışmalarına başladı. Ünlü bestekar Amir Ateş'in eserlerini çalışan Türk Sanat Musiki Korosu, 25 Mayıs Cuma günü konser verecek. Konsere Eserlerin bestekarı Amil Ateş'in de katılacağını söyleyen Belediye Başkanı Mutahhar Temel, koro üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Temel, "Tunçbilek Belediyesi olarak Türk musikisine, Türk sanatına bir katkımız olsun düşüncesiyle Tunçbilek Belediyesi Türk Sanat Müziği korosunu kurduk. Her yıl koromuz ünlü bir bestekarın eserlerini hazırlıyor, genellikle ilkbahar sonunda da Tavşanlı ve Tunçbilek halkına hazırlamış olduğu müziği icra ediyor. Bunda ki amacımız; Türk Müziğini genç kuşaklara yaymak, bu kültürü yaşatmaya devam etmek. Hangi bestekarın eserleri hazırlanıyorsa o bestekarla konuşuyoruz. Sanat gecesi hazırladığımızı belirtiyoruz ve konserin olduğu gün o bestekarında aramızda olmasını istiyoruz. Avni Anıl, Erol Sayan, Zekai Tunca gibi bestekarların eserleri her yıl hazırlandı ve halkımıza sunuldu.
Zekai Tunca - 22.12.2011
"Atatürk'ün Ankara'ya Gelişi" Gazi Üniversitesi'nde Anılacak
Etkinlik TBMM, Gazi Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Ankaralılar ve Ankara'yı Tanıtma Vakfı tarafından düzenlenecek. Gazi Üniversitesi Mimar Kemaleddin Salonu'nda 26 Aralık günü saat 14.00'te "Evler Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor" sergisinin açılışı ile başlayacak etkinlik, açılış konuşmalarıyla devam edecek. Daha sonra Prof.Dr.Mustafa Turan "Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin Anlam ve Önemi" konulu bir konuşma yapacak. Seğmen gösterisiyle sürecek olan program Zekai Tunca konseriyle sona erecek.
Zekai Tunca - 18.10.2011
Körfez Musiki Derneği Davete Rağmen Suriye'ye Gidemedi
İskenderun Körfez Musiki Derneği Başkanı M. Bülent Keske de "Müzik, toplumların ruhlarının psikolojik faktörü olarak yapılandırılmasıdır. Buraya müzik yapmaya gelenlerin iş streslerini de üzerinden atmalarını ve kendi öz müziğimizden bilgi sahibi olmalarını istedik" diye konuştu. Pazartesi ve perşembe günleri Türk Sanat Müziği, çarşamba günü de Türk Halk Müziği çalışması yaptıklarını anlatan Keske, şunları söyledi: "Burada her meslekten insanlar var. İskenderun içinde ve dışında konserler veriyoruz. Devlet sanatçısı Zekai Tunca'yla, TRT Ankara Radyo Sanatçısı ve Koro Şefi Vedat Kaptan Yurdakul'la, Türk Sanat Müziği Solisti Yıldırım Bekçi'yle, TRT İstanbul Radyo Sanatçısı Ayşe Taş'la konser verdik.
Zekai Tunca - 14.10.2011
Zekai Tunca ve Türk Sanat Müziği Tutkunları Üsküdar'da
Zekai Tunca Üsküdarlıların kulaklarının pasını silmeye geliyor.
Zekai Tunca - 6.10.2011
"Emre Aydın Değil, Rektörmüş"
Kastamonu Üniversitesi 2011-2012 akademik yılı açılış programında üniversite personeli ve öğrencilerine yönelik konser büyük ilgi gördü. 3 Mart Konferans Salonu'nda düzenlenen konserde sahneye çıkan Türk halk müziğinin usta sanatçısı Bayram Bilge Tokel ve Türk sanat müziğinin ünlü bestekâr ve yorumcusu Zekai Tunca, üniversitelilere güzel bir gece yaşattı.
Zekai Tunca - 3.10.2011
Şanıvar Ailesinin Mutlu Günü
Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz sesi Zekai Tunca'nın şarkıları ile renk kattığı geceye AA Adana Bölge Müdürü Ersin Altınsoy'un yanı sıra gazeteciler, çiftin dost ve akrabaları katıldı.
Zekai Tunca - 28.9.2011
Başkentte Niğde Rüzgarı
Etkinlikler çerçevesinde fotoğraf ve resim sergisi açılacak, "Niğde Tarihi ve Niğde Turizmi" konulu paneller düzenlenecek, Niğde Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencileri ile Türk Sanat Müziği Sanatçısı Zekai Tunca konser verecek.
Zekai Tunca - 4.8.2011
Yenimahalle'de Ramazan Akşamları Coşkulu Geçiyor
Yenimahalle'de Ramazan eğlenceleri hızla devam ediyor. Yenimahalle Belediyesi'nin Ramazan Akşamı etkinlikleri kapsamında düzenlediği gezici eğlence çadırı ilk olarak Demetevler Çamlıca Mahallesi'nde Yenimahallelilerle buluştu. Çok sayıda vatandaşın katıldığı gecede, Ramazan akşamlarının olmazsa olmazı Hacivat ve Karagöz'ün diyalogları Yenimahallelileri kahkahaya boğarken, ateş cambazının yaptığı ateş şov ise izleyiciden büyük beğeni topladı. Kukla ve pandomim gösterilerinin de sahne aldığı gecede aileler çocukları ile birlikte eğlenceli saatler geçirirken ikram edilen mısır ve Osmanlı şerbeti ile eski Ramazan akşamlarını yeniden yaşadılar. Gecenin ilerleyen saatlerinde Türk Sanat Müziğinin büyük seslerinden Zekai Tunca, söylediği eşsiz eserler ile Yenimahallelilere unutulmaz bir akşam yaşattı.
Zekai Tunca - 4.7.2011
Kale’de Musiki Dolu Bir Akşam
Türk Sanat Müziği'nin sevilen seslerinden Zekai Tunca seslendirdiği kendisiyle özdeşleşen şarkılarla, Eskihisar Kalesi'ni dolduran sanat severlere, sanat ve musiki dolu unutulmaz bir akşam yaşattı
Zekai Tunca - 4.7.2011
Gebze'de Türk Sanat Müziği Konseri
Gebze Belediyesince Eskihisar Kalesi'nde Türk Sanat Müziği konseri düzenlendi. Eskihisar Kalesi'nde düzenlenen etkinlik öncesi bir konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ilçe halkının daha modern bir kentte yaşaması için çalıştıklarını ve bu çalışmaları sosyal ve kültürel etkinliklerle zenginleştirmek istediklerini söyledi. Gebze'nin, Anadolu'nun her rengini içinde barındıran bir kent olduğunu belirten Köşker, "Gebze'de ortak bir bilinç ve kültür oluşturabilmek adına sosyal ve kültürel etkinliklerin sayısını her geçen gün biraz daha arttırmanın gayreti içerisindeyiz" dedi. Köşker'in konuşmasının ardından sahne alan Türk Sanat Müziği sanatçısı Zekai Tunca, "Leylakları, Sümbülleri", "Olmaz mı?", "Git Gidebilirsen", "Sen İlk Değil, Son Değilsin" ve "İmkânsız" şarkılarını seslendirdi.
Zekai Tunca - 10.5.2011
Zekai Tunca’dan Muhteşem Konser
Türk Sanat Müziği'nin Duayenlerinden Zekai Tunca, Sahne Aldığı Ümraniye'de Birbirinden Güzel Şarkılarıyla Ümraniyelilere Müzik Ziyafeti Verdi.
Zekai Tunca - 2.5.2011
Neyi Alkışladığımızı Bilemiyoruz
Her Hafta Kanal 9'da Canlı Olarak Yayınlanan "Gönlümüzün Şarkıları" Programında Ayşe Mumcu'nun Sorularını Cevaplandıran Türk Müziğinin Ünlü Bestekârı Zekai Tunca, Günümüzün Şarkılarını Değerlendirdi.
Zekai Tunca - 15.4.2011
Yıldırım Öğrencisi Sanatta Türkiye 3. 'sü Oldu
Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Özel Yıldırım Koleji başarılarına bir yenisini daha ekledi. Yıldırım Koleji 8. sınıf öğrencisi Aleyna Şevval Akbaş takdim dalındaki 'Çocuk ve Teknoloji' temalı projesi ile Türkiye 3. 'sü olarak altın madalya aldı. Anafen Kolejleri tarafından bu sene 7. 'si düzenlenen ve 40 ilden 700 okulun katıldığı 'Sanat Günleri'nde Yıldırım Koleji 8. sınıf öğrencisi Aleyna Şevval Akbaş, "Çocuk ve Teknoloji" temalı takdimi ile Türkiye 3. 'sü oldu. Organizasyonun bir başka dalı olan masal Aanlatma dalında ise 3. sınıf öğrencisi Sitare Erkan bronz madalya alma başarısı gösterdi. Jürisinde İstanbul Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümlerinden hocaların ve edebiyat dünyasının önemli isimlerinin bulunduğu organizasyonda Perihan Savaş, Mustafa Sağyaşar, Zekai Tunca ve Ayla Algan gibi sanat camiasının duayen isimlerine onur ödülü verildi.
Zekai Tunca - 10.4.2011
Anafen Okullarından Cihan Haberajansı'na Ödül
Anafen Okulları'nın düzenlediği 7. Anafen Sanat Günleri Ödül Töreni büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Anafen okulunda yapılan Ödül töreninde Cihan Haber Ajansı (Cihan), sanata destek veren basın ödülüne layık görüldü. Bu yıl 7. si düzenlenen Anafen Sanat Günleri kapsamında, Türkiye genelinde tüm resmi ve özel okullar arasında masal, şiir, resim, takdim, fotoğraf, Türk halk müziği enstrüman, Türk halk müziği ses, Türk sanat müziği enstrüman ve Türk sanat müziği ses olmak üzere 9 kategoride yarışmalar yapıldı. Jüri'nin yaptığı değerlendirmeler sonucu kendi branşlarında ilk üçe giren öğrenciler ödüllerini aldı. Yarışmada 9 farklı kategoride ödül alan öğrencilerin yanı sıra 'Sanat Günleri' organizasyonuna destek veren sanatçı, akademisyen, yazar ve gazetecilere de çeşitli ödüller takdim edildi. Sponsorlar arasında ödüle layık görülen Cihan Haber Ajansı adına ise Görsel Yönetmen Murat Azkeskin ödülü aldı. Cihan Haber Ajansı'na verdiği destekten dolayı teşekkür eden Sabahattin Zaim Anafen İlköğretim Okul Müdürü Ali Ergün, bu organizedeki hedeflerinin, farklı dallarda yapılan yarışmaları vesile yaparak yeni nesillere kültürün önemini kavratıp gençleri sanat çalışmalarına teşvik etmek olduğunu söyledi. Ergün, "Bugün burada bu yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ve onları yetiştiren kıymetli öğretmenleri nazara vermek ve takdir etmek için toplandık. " dedi. Anafen Sanat Günleri Ödül Tören'inde Perihan Savaş, Zekai Tunca, Mustafa Sağyaşar ve Nursaç Doğanışık'a Onur Ödülü verilirken, Ayla Algan ve Ali Ural'a da Vefa ödülü verildi.
Zekai Tunca - 22.3.2011
DAÜ İletişim’de Kıbrıs Fotoğrafları Eşliğinde Şiir Dinletisi
İlter Yeşilay Sanat hayatına küçük yaşlarda çocuk şiirleri ile başladığını söyleyen şair İlter Yeşilay, sözlerini yazdığı "Dediler zamanla hep azalırmış sevgiler" adlı Türk Sanat Müziği eseriyle 1990 yılında TRT yılın şarkısı ödülünü aldı. Bu ünlü şarkıyı Zeki Müren, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Emel Sayın, Zekai Tunca ve birçok ünlü şarkıcı seslendirdi.
Zekai Tunca - 24.1.2011
Kültür Sanata Kayseri Büyükşehir Damgası
BÜYÜK USTA MİMAR SİNAN ŞANINA UYGUN ANILDI Sadece ülkemizde değil tüm dünyada tanınan ve takdir edilen büyük usta Mimar Sinan 2010 yılında ülkemizin ve dünyanın önde gelen mimar ve akademisyenlerinin katıldığı bir dizi etkinlikle şanına uygun olarak anıldığının altını çizen Başkan Özhaseki "Sinan Günleri çerçevesinde düzenlenen konferans, panel ve sergilerin yanı sıra Türkiye'de ilk defa cami mimarisi üzerine gerçekleştirilen fikir yarışması büyük ilgi ve takdir gördü. Türkiye'de ilk defa belediyemiz tarafından hayata geçirilen uluslararası nitelikteki Liselerarası Tiyatro Festivali'ne Kayseri'de bulunan okulların yanı sıra yurt dışından Kırgızistan ve Azerbaycan yurt içinden ise Adana, Ankara, Ordu, Sakarya ve Adıyaman'dan gelen okullar katıldı. Edebiyat çevrelerinde kendine önemli bir yer edinen ülkemiz ve Türk Dünyasının önde gelen edebiyatçıları ile Kayserili şair ve yazarların birlikte yer aldığı 5.Erciyes Şiir Günleri'ni düzenledik. Zekai Tunca, S.
Zekai Tunca - 11.1.2011
Karşıyaka'da Yeni Yıl Konseri
Programda, Zekai Tunca, Cevdet Çağla, Zeki Müren, Yesari Asım Arsoy, Dr.
Zekai Tunca - 23.11.2010
Rüsselsheim Türk Müziğiyle Yankılandı
Rüsselsheim, Serhat Dündar Yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu ile TRT'nin Ünlü Sanatçısı Zekai Tunca Davetlileri Hem Coşturdu, Hemde Büyülediler.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zekai Tunca Haberleri | Zekai Tunca Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Zekai Tunca haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zekai Tunca kimdir, hayatı ve biyografisi. Akçakoca'da Zekai Tunca Konseri İptal Edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 07:26:52. #1.14#
title