Zehir Taciri Çift, Zula Yapmak İçin Kiraladığı Evi Badana Yaparken Yakalandı

Zehir Taciri Çift, Zula Yapmak İçin Kiraladığı Evi Badana Yaparken Yakalandı

Bursa'da Zehir Taciri Karı -Koca, Esrar Zulalamak İçin Kiraladıkları Evi Boya Badana Yaptırırken Polisin Operasyonuyla Yakalandı. Evde Yapılan Aramada İse 3 Kilo Esrar Ele Geçirildi.

Zehir Taciri Çift, Zula Yapmak İçin Kiraladığı Evi Badana Yaparken Yakalandı

Bursa'da zehir taciri karı-koca, esrar zulalamak için kiraladıkları evi boya badana yaptırırken polisin operasyonuyla yakalandı. Evde yapılan aramada ise 3 kilo esrar ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, daha önce de uyuşturucu suçundan tutuklanıp cezaevinde yatmış Umut A. (31) ve eşi Derman A. (30) 'nın uyuşturucu satıcılığına devam ettiği bilgisini alan narkotik polisleri bu çifti takibe aldı. Polis ekipleri, 3 ay izledikleri çiftin Bursa'nın Yıldırım ilçesi Hacıseyfettin Mahallesi'nde esrar maddelerini zulalamak için bir ev kiraladığını öğrenince bu adrese baskın düzenledi. Eve giren polisler, Umut A. ve Derman A. çiftini evi badana yaparken gözaltına aldı. Evde yapılan aramada boş olan odada sırt çantası içerisinde, 3 kilo esrar maddesi ve 2 bin 500 YTL para ele geçirildi.

Operasyon kapsamında zehir taciri çiftin yanı sıra, uyuşturucuları satan Mustafa N. de (34) yakalandı. Mustafa N.'nin Kuruçeşme mahallesindeki evine yapılan baskında 2 gramlık paketler halinde 188 paket esrar ve 52 uyuşturucu hap bulundu. Ayrıca operasyon kapsamında çeteye esrar temin eden Murat T. de (25) gözaltına alındı.

Zanlılar, adliyeye sevk edildi. Yakalanan şahıslar 'Örgüt kurmak, örgüte üye olmak ve kurulan örgütle uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi. Bu arada olayla ilgili 5 kişinin de arandığı öğrenildi.