Zebari 3 Temmuz'da Ankara'ya Gelecek

Zebari 3 Temmuz'da Ankara'ya Gelecek

Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Irak’taki Son Gelişmeler İle Türkiye - Irak İlişkilerini Değerlendirmek Üzere 3 Temmuz’da Ankara’ya Resmi Bir Çalışma Ziyaretinde Bulunacak.

Zebari 3 Temmuz'da Ankara'ya Gelecek

Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Irak’taki son gelişmeler ile Türkiye - Irak ilişkilerini değerlendirmek üzere 3 Temmuz’da Ankara’ya resmi bir çalışma ziyaretinde bulunacak.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ikili görüşmeler yapacak ayrıca Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kabul edilecek.

PKK KONUSU GÜNDEME GELECEK

Irak’ta kurulan yeni hükümetin Dışişleri Bakanı olan Zebari ile Irak’taki son gelişmeler ve Türkiye-Irak ilişkileri ele alınacak. Zebari ile PKK konusunun da gündeme gelmesi bekleniyor.

Ankara’daki temaslarının ardından İstalbul’a geçecek olan Zebari, ayrıca Irak’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nun açılış törenine katılacak.

Bir süre önce, Irak İstanbul’da, Türkiye ise Musul’da bulunan Başkonsolosluklarını yeniden açmaya karar vermişti. Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nun da bu yıl içinde yeniden faaliyete geçirilmesi planlanıyor.