Zağlanmış: Çözüm Üreterek Talip Olduk

Zağlanmış: Çözüm Üreterek Talip Olduk

24.04.2013 17:02 | Son Güncelleme: 25.04.2013 15:16
Zağlanmış: Çözüm Üreterek Talip Olduk

Nevşehir Sanayi ve Ticaret Odası başkanlığına aday olan iş adamı Yakup Zağlanmış, oda seçimlerine start verdiklerini söyledi.

Nevşehir Sanayi ve Ticaret Odası başkanlığına aday olan iş adamı Yakup Zağlanmış, beraberinde Nevşehir Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Sacit Uzer, iş adamları Musa Ertaş, Ali Ersan Erdoğan, Sedat Doğan ve Mehmet Ali Varol ile birlikte basın mensuplarıyla toplantıda biraraya geldi.

Birlik beraberlik içerisinde Nevşehir iş dünyasının önünü açmak için yola çıktıklarını ifade eden Zağlanmış, "Biz belediye başkanımız, milletvekillerimizle birlikte uyumlu olarak iş dünyasına önemli katkılar sağlayacağımıza olan inancımız sonucunda ekibimle beraber aday olmaya karar verdim. Şahsım ve ekibime esnaflardan, iş adamlarından ve sanayicilerden büyük teveccüh olduğunu görüyoruz. Bizde kişiler önemli değil, önemli olan hemşehrilerime hak ettikleri hizmetin getirilebilmesi. Mevcut yönetimin eksikliklerini gördüğümüz için çözüm üreterek talip olduk. Biz bunun için yola çıktık." dedi.

Yeni yönetim, yeniden yapılanma ve güçlü büyüme diyerek ekibiyle birlikte aday olduklarını ifade eden Zağlanmış, "Şehrimize inandık, inanıyoruz. Yılların tecrübesini gençlerin enerjisi ve bilim insanlarının bilgisi ile birleştirerek, şehrimiz ticaret ve sanayisini 2023 vizyonuna yakışır noktaya getirmeyi hedefledik. Sizlerle, seninle birlikte, hep birlikte omuz omuza çalışarak, mücadele ederek gelecek nesillerimize güçlü ve çağdaş bir Nevşehir bırakmak istiyoruz. Biz bu göreve liyakatimizin olduğuna inandık, aday olduk." dedi.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nı yeniden yapılandıraracaklarını kaydeden Zağlanmış, "Bölgede yatırımların arttırılarak üyelerin büyümesine olanak sağlamak" ana hedefimizdir. Yatırımlar yeni finans kaynakları ile profesyonel hazırlanmış, güvenilir fizibilite ile mümkündür. Bu zamana kadar büyük yatırımlar ikili diyaloglar ile yapılmaya kalkışılmış hep yarım ve sonuçsuz kalmıştır. Bölgemizde sanayi, ticaret ve tarım erbabının kalkınması hizmet verdikleri sektörlerin şehre yatırım yapmasıyla mümkündür." diye konuştu.

Zağlanmış, kendisinin oda seçimlerinde kendi meslek grubundan katılmayı düşündüğünü, ancak arkadaşlarının buna karşı çıktığını belirterek, oyunu kurallarına göre oynayıp, birkaç meslek grubundan birden katılmaya karar verdiğini de söyledi.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title