Zafer İlköğretim Okulu Öğrencileri Moral Buldu
Haberler » Eğitim » Haber

Zafer İlköğretim Okulu Öğrencileri Moral Buldu

İzmir'den Okul Gezisiyle Kapadokya'ya Giderken Otobüslerinin Aksaray'da Kamyonla Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Kazada, Arkadaşları ve Öğretmenleri Ölen Konak Zafer İlköğretim Okulu Öğrencileri, Düzenlenen Moral Etkinliğiyle Eğlendi.

Zafer İlköğretim Okulu Öğrencileri Moral Buldu

İzmir'den okul gezisiyle Kapadokya'ya giderken otobüslerinin Aksaray'da kamyonla çarpışması sonucu meydana gelen kazada, arkadaşları ve öğretmenleri ölen Konak Zafer İlköğretim Okulu öğrencileri, düzenlenen moral etkinliğiyle eğlendi.

Okul yönetimi tarafından bir pizza firmasının da sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte, öğrenciler müzik eşliğinde dans ederek gönüllerince eğlendi.

Geziye katılan ve yaralanan 2-A sınıfı öğrencilerinden Ege Meriç, Furkan Sevinç, Burcu Tuna ve Kenan İne'nin de katıldığı etkinlikte, 2-A sınıfı öğrencileri kendilerine dışarıdan tiyatro eğitimi veren öğretmenleri Burcu Tuna eşliğinde “İstanbul'un fethi” konulu şiir dramatizasyon gösterisi sundu.

Okul Müdürü Süleyman Karabulut, etkinlikle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın ardından bir ayı aşkın bir süredir psikologlarla birlikte kazanın öğrenciler üzerinde yarattığı psikolojik etkileri ortadan kaldırmak için çalıştıklarını belirtti.

Bu etkinlikle de öğrencilerin eğlenebilecekleri bir ortam yaratarak, onların normal hayata dönmelerini kolaylaştırmayı amaçladıklarını ifade eden Karabulut, “Yaz tatili öncesi öğrencilerin yaşadıkları travmayı en az zararla atlatmalarını istiyoruz” dedi.

Kazanın yetişkinler olarak kendileri için de çok acı verici olduğunu, ancak bunu hiçbir zaman öğrencilerine hissettirmemek durumunda olduklarını ifade eden Karabulut, kazanın etkisinden kurtulmada yaz tatilinin hem öğrenciler hem de yetişkinler için en iyi ilaç olmasını umduklarını söyledi.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarının da mini bir dinleti sunduğu etkinlikte, öğrencilere sponsor firma tarafından pizza ikramı yapıldı.