Zabıtadan Gece Operasyonu

Zabıtadan Gece Operasyonu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'na Bağlı Ekipler, Kentin Muhtelif Yerlerinde Satış Yaparak Halk Sağlığını Tehdit Eden Köfte ve Kokoreç Esnafına Yönelik Gece Operasyonu Düzenledi.

Zabıtadan Gece Operasyonu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, kentin muhtelif yerlerinde satış yaparak halk sağlığını tehdit eden köfte ve kokoreç esnafına yönelik gece operasyonu düzenledi.

18 personelden oluşan ekip, polis ekipleri ile birlikte köfte ve kokoreççilerin satışa sundukları tüm gıda maddelerine el koydu. Yapılan operasyon sonucu, 7 seyyar satıcının köfte ve kokoreci ile birlikte, çok sayıda ekmek, domates ve hijyen şartları taşımayan malzemeler imha edildi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, halk sağlığını tehdit eden gıda maddelerinin, seyyar satıcılardan alınıp yenilmemesi konusunda vatandaşların duyarlı olmasını istedi. Yetkililer, bu tür operasyonların devam edeceğini belirterek, satıcıların da yasal olarak izin verilen işyerlerinde bu tür satışları yapmaları gerektiğine işaret etti. Öte yandan 2007 yılı içerisinde bugüne kadar toplam 47 köfte ve kokoreç arabasına ve malzemelerine el konularak imha edildiği belirtildi.

(ATA-SÇ-Y)

08.08.2007 16:33 TSİ