Zabıta Haberleri

Zabıta haber, Zabıta son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zabıta - 11.06.2021
Metruk Yapı İlanı
Metruk Yapı İlanı 10 Temmuz 2019 tarih ve 30827 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlanan 7181 sayılı Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 12. Maddesine göre, 3194 sayılı İmar Kanunun düzenlenen 39. Maddesi; " Genel güvenlik ve asayiş bakımından tehlike arz ettiği valilikçe tespit edilen metruk yapılar ile bir kısmı veya tamamının yıkılacak derecede tehlikeli olduğu belediye veya valilik tarafından tespit edilen yapıların sahiplerinin adrese dayalı nüfus kayıt sistemindeki adreslerine tehlike derecesine göre bunun izalesi için belediye veya valilikçe üç gün içinde tebligat yapılır. Yapı sahibine bu şekilde tebligat yapılamaması halinde bu durum tebligat yapan idarenin internet sayfasında 30 gün süre ile ilan edilir ve tebligat varakası tebliğ yerine kaim olmak üzere tehlikeli yapıya asılır ve keyfiyet muhtarla birlikte bir zabıtla tespit edilir. Malik dışında binada ikamet amacıyla oturanlara da ayrıca tahliye için tebligat yapılır. (Değişik fıkra: 4. 7. 2019-7181/12 md. ) Tebligatı veya ilanı müteakip 30 günü geçmemek üzere ilgili idarece belirlenen süre içinde yapı sahibi tarafından tehlikeli durumun ortadan kaldırılmaması halinde, tehlikenin giderilmesi veya yıkım işleri belediye veya valilikçe yapılır ve masrafı % 20 fazlası ile yapı sahibinden tahsil edilir. Alakalının fakruhali tevsik olunursa masraf belediye veya valilikçe bütçesinden karşılanır. Tehlike durumu o yapı ve civarının boşaltılmasını icap ettiriyorsa mahkeme kararına lüzum kalmaksızın zabıta marifetiyle derhal tahliye ettirilir.
Zabıta - 11.06.2021
İtfaiye ve Zabıta Personeli Görevde Yükselme Eğitimi ve Sınavı
İTFAİYE PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME EĞİTİMİ VE SINAVIBAŞVURU DEĞERLENDİRME SONUÇLARI için tıklayınız. .ZABITA PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME EĞİTİMİ VE SINAVIBAŞVURU DEĞERLENDİRME SONUÇLARI için tıklayınız. .
Zabıta - 11.06.2021
Dilenciliği meslek edinen istismarcılara fırsat verilmiyor
Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı resmi ve sivil ekipler dilencilere göz açtırmıyor.
Zabıta - 09.06.2021
İlk Defa Atanmak Üzere Zabıta Memuru Alımı Sözlü ve Uygulamalı Sınava Girmeye Hak Kazanan Adaylara İlişkin Kesin Aday Listesi
Başkanlığımız bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre açıktan atama yoluyla zabıta memuru alımı için yayınlanan ilana istinaden 20. 05. 2021-28. 05.
Zabıta - 09.06.2021
Manisa'da işçi servislerinde trafik ve Kovid-19 tedbirleri denetlendi
Karayolu Eylem Planı doğrultusunda paydaş kurumlarla yapılan ortak denetimlerin süreceğini belirten Kıdemli Başçavuş Erdemir, "Buradaki asıl amacımız meydana gelen trafik kazalarındaki can kayıplarını önlemek. Büyükşehir Belediyesinin Trafik Zabıta ekipleri ile birlikte uygulamalarımız devam edecek.
Zabıta - 09.06.2021
Son dakika haberi! Büyükçekmece'de "seçmen usulsüzlüğü" davasında müştekiler dinlenildi
Adres taşıma yönündeki işlemlerin Büyükçekmece İlçe Nüfus Müdürlüğünde görevli sanık Mehmet Özgür Samanlı tarafından yapıldığı, sanığın Büyükçekmece Belediyesinde zabıta memuru olarak görev yaparken yeni kimlik projesi kapsamında ilçe nüfus müdürlüğünde geçici olarak görevlendirildiği ve 12 Nisan 2017'de göreve başladığının tespit edildiği kaydedilen iddianamede, soruşturmaya konu adreslerin bir kısmının boş, bir kısmının inşaat halinde olduğu, bazılarının ikamete uygun olmadığı, bazılarında ise başka kişilerin ikamet ettiğinin anlaşıldığı aktarılıyor.
Zabıta - 08.06.2021
Kaymakam Öztürk Başkanlığı'nda Turizm Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Kaymakamımız Şenol Öztürk Başkanlığı'ndaki toplantıya, Proje Koordinatörü Şehmus Bıçakçı, TÜRSAB Yetkilisi Ahmet Akman, Hasankeyf Uygulama Oteli Müdürü Erşat Tan, Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, İlçe Tarım Müdürü Muharrem Aksoy, Müze Müdürü Mehmet Cabir Alper, Belediye Zabıta Amiri Süleyman Akbel ve ilgili kişiler katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Zabıta Haberleri | Zabıta Haber - Haberler - Sayfa 4 - Zabıta haberleri, son dakika zabıta haber ve gelişmeleri burada. Yeni Emek ve Erenköy'e kapalı pazar yapılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.06.2021 08:22:45. #1.13#

title