Zabıta Haberleri

Zabıta haber, Zabıta son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zabıta - 03.06.2021
Tekirdağ'da masaj salonunda Kovid-19 tedbirlerini ihlal eden 6 kişiye para cezası verildi
Zabıta ekiplerince tutanak tutmasının ardından iş yeri kapatıldı.
Zabıta - 02.06.2021
Karabük'ten kısa kısa
Açıklamada görüşlerine yer verilen KTSO Genel Sekreteri Cem Biçen, şunları kaydetti: "Ticaret Bakanlığının yayımladığı Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik kapsamında gayrimenkul danışmanlarına 100 saatlik eğitim şartı getirilmişti. Söz konusu şartın sağlanabilmesi için odalardan alınan talepler doğrultusunda, taşınmaz ticareti ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden üyelerimiz için TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve sahibinden.com iş birliğinde tasarlanan eğitimler, 7 Haziran'da başlayacak. Ücretsiz gerçekleşecek bu önemli eğitimlere ilgili üyelerimizin katılmasını bekliyoruz." Safranbolu'da zabıta memuru ve itfaiye eri sınavları yapıldı Safranbolu Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere zabıta memuru ve itfaiye eri sınavlarının gerçekleştirildiği bildirildi.
Zabıta - 01.06.2021
Onlara Büyükşehir Sahip Çıktı
Sokakta kalan vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, polis veya duyarlı vatandaşlardan gelen ihbarlar ışığında tespit edilip Geçici Barınma Ünitesi'ne getirildi.
Zabıta - 01.06.2021
Yılmaz, hangi gün nerede pazar kurulacağına dair bilgilendirdi
Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, yaptığı açıklamada, kademeli normalleşme takvimine göre ilçedeki pazarların hangi günlerde, nerelerde kurulacağına ve haziran ayı boyunca uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecine dair bilgilendirmede bulundu.
Zabıta - 01.06.2021
Zabıta'dan Yeni Gramaj Uygulaması
ZABITA'DAN YENİ GRAMAJ UYGULAMASIYalova Belediyesi ekipleri, fırın ve marketlerde ekmek, simit ve unlu mamullerin gramaj kontrolünü gerçekleştirdi.
Zabıta - 01.06.2021
AYM, kuduz karantinasında hayvansal ürünleri imha edilen kişinin zararının karşılanmamasını hak ihlali saydı
Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Manisa'nın Gördes ilçesindeki işletmede, 2016'da bir büyükbaş hayvanın kuduzdan ölmesi üzerine Hayvan Sağlığı Zabıta Komisyonu, hastalığın yayılmasının önlenmesi amacıyla risk alanı içindeki işletme ile diğer hayvancılık işletmelerinin bulunduğu mahalleyi karantina altına aldı.
title