Zabıta Haberleri

Zabıta haber, Zabıta son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zabıta - 16.06.2021
Mardin'de fırınlar denetlendi
Mardin Büyükşehir Belediyesi zabıta ile Tarım İl Müdürlüğüne bağlı ekipler, merkez Artuklu ilçesinde fırınlara yönelik hijyen, gramaj ve ruhsat denetimlerinde bulundu.
Zabıta - 16.06.2021
Yalova Belediyesi'nden Özel Çocuklara 23 Nisan Jesti
YALOVA BELEDİYESİ'NDEN ÖZEL ÇOCUKLARA 23 NİSAN JESTİYalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Zabıta üniforması giydirilen özel çocuklar Yiğit Çok, Abdullah Küçükkarga ve Orkun Süren şehir merkezinde denetimlere katıldı.
Zabıta - 15.06.2021
Cizre'de zabıta ekipleri denetim yaptı
Cizre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgali yapan esnaf ve yol işgali yapan seyyar satıcılara yönelik denetim gerçekleştirdi.
Zabıta - 15.06.2021
T.C. Kuşadası Belediyesi
T. C. Kuşadası Belediyesi | KUŞADASI BELEDİYESİ KAMU YARARINDAN TAVİZ VERMİYOR İŞGAL EDİLEN KAMU ARAZİSİ YOL OLARAK DÜZENLENİYOR Kuşadası Belediyesi, Soğucak Mahallesi'nde 1/1000 ölçekli imar planında kamuya terk edilmiş yol alanı olarak geçen 3 bin 700 metrekarelik bir arazide düzenleme çalışmasına başladı. Söz konusu arazinin Düşler Yakası Sitesi yönetimi tarafından yasalara aykırı şekilde işgal edildiğine dikkat çeken Belediye yetkilileri, arazinin yol olarak düzenlenerek kamuya kazandırılacağını belirtti. Kuşadası Belediyesi, kamuya ait olan ancak hukuka aykırı şekilde işgal edilen alanları kamu yararına düzenlemek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Soğucak Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi üzerinde yer alan Düşler Yakası Sitesi'nin yönetimi tarafından yasalara aykırı şekilde işgal edilen bir kamu arazisi tespit edildi. 1/1000 ölçekli imar planında kamuya terk edilmiş yol ve park alanı olarak geçen 3 bin 700 metrekarelik arazide bazı site sakinleri tarafından kullanılan peyzaj alanları kaldırılarak yol yapım çalışmasına başlandı. Belediye yetkilileri, çalışmalar kapsamında arazide bulunan hiçbir ağacın zarar görmeyeceğini, sadece budama işlemi yapılacağını belirtti.   Yol yapım çalışmalarının tamamlanmasının ardından vatandaşlar bölgede bulunan plajlara daha kolay şekilde ulaşabilecek. ÇALIŞMALAR TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN DEVAM ETTİ Kuşadası Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar, içlerinde bazı eski bürokratların da bulunduğu bir grup tarafından engellenmek istendi. İş makinelerinin önüne geçerek kamu yararına yürütülen çalışmaya itiraz eden grup, Emniyet ve Zabıta ekiplerinin çabaları sonucu geri çekildi.
Zabıta - 14.06.2021
TBF'DEN SİNAN ERDEM SPOR SALONU AÇIKLAMASI
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Sinan Erdem Spor Salonu'nun kullanımıyla ilgili olarak bir açıklama yayımladı. Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edilen salonun, kullanım hakkının kendilerinde olmasına rağmen belediyenin zabıta ekiplerinin tahliye amacıyla iki kere salona geldiği ifade edildi.
Zabıta - 11.06.2021
Metruk Yapı İlanı
Metruk Yapı İlanı 10 Temmuz 2019 tarih ve 30827 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlanan 7181 sayılı Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 12. Maddesine göre, 3194 sayılı İmar Kanunun düzenlenen 39. Maddesi; " Genel güvenlik ve asayiş bakımından tehlike arz ettiği valilikçe tespit edilen metruk yapılar ile bir kısmı veya tamamının yıkılacak derecede tehlikeli olduğu belediye veya valilik tarafından tespit edilen yapıların sahiplerinin adrese dayalı nüfus kayıt sistemindeki adreslerine tehlike derecesine göre bunun izalesi için belediye veya valilikçe üç gün içinde tebligat yapılır. Yapı sahibine bu şekilde tebligat yapılamaması halinde bu durum tebligat yapan idarenin internet sayfasında 30 gün süre ile ilan edilir ve tebligat varakası tebliğ yerine kaim olmak üzere tehlikeli yapıya asılır ve keyfiyet muhtarla birlikte bir zabıtla tespit edilir. Malik dışında binada ikamet amacıyla oturanlara da ayrıca tahliye için tebligat yapılır. (Değişik fıkra: 4. 7. 2019-7181/12 md. ) Tebligatı veya ilanı müteakip 30 günü geçmemek üzere ilgili idarece belirlenen süre içinde yapı sahibi tarafından tehlikeli durumun ortadan kaldırılmaması halinde, tehlikenin giderilmesi veya yıkım işleri belediye veya valilikçe yapılır ve masrafı % 20 fazlası ile yapı sahibinden tahsil edilir. Alakalının fakruhali tevsik olunursa masraf belediye veya valilikçe bütçesinden karşılanır. Tehlike durumu o yapı ve civarının boşaltılmasını icap ettiriyorsa mahkeme kararına lüzum kalmaksızın zabıta marifetiyle derhal tahliye ettirilir.
Zabıta - 11.06.2021
İtfaiye ve Zabıta Personeli Görevde Yükselme Eğitimi ve Sınavı
İTFAİYE PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME EĞİTİMİ VE SINAVIBAŞVURU DEĞERLENDİRME SONUÇLARI için tıklayınız. .ZABITA PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME EĞİTİMİ VE SINAVIBAŞVURU DEĞERLENDİRME SONUÇLARI için tıklayınız. .
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Zabıta Haberleri | Zabıta Haber - Haberler - Sayfa 2 - Zabıta haberleri, son dakika zabıta haber ve gelişmeleri burada. Sahilde denetim yapan zabıta ekipleri balon satan satıcının balonlarını patlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.6.2021 18:32:56. #1.15#

title