Yyü'de "Turizm İşletmelerinde İnovasyon Yönetimi" Konferansı

Yyü'de "Turizm İşletmelerinde İnovasyon Yönetimi" Konferansı

16.03.2018 11:43 | Son Güncelleme: 16.03.2018 11:43
Yyü'de

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (Van YYÜ) "Turizm İşletmelerinde İnovasyon Yönetimi" konferansı düzenlendi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (Van YYÜ) "Turizm İşletmelerinde İnovasyon Yönetimi" konferansı düzenlendi.

Van YYÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu'nda görevli öğretim üyesi Dr. Emine Cihangir'in hazırladığı "Turizm İşletmelerinde İnovasyon Yönetimi ve İyi İnovasyon Örnekleri Danışmanlık Hizmeti ve Uygulaması" konulu DAKA projesi kapsamında düzenlenen atölye çalışmalarının ardından da "Turizm İşletmelerinde İnovasyon Yönetimi" konulu konferansı düzenlendi.

İnovasyon Yönetimi Danışmanı Müjgan Çetin tarafından verilen konferansta konuşan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, inovasyon çalışmalarının önemine değinerek, "Çok güzel bir proje hazırlanmış. Gerçekten dünya da turizm çok önemli bir yere sahip. Artık sanayiden daha önemli bir sektör haline gelmeye başladı. Bu bakımdan hazırlanan proje çok anlamlıdır. Biz hem iklimimizin hem de ülkemizin daha ileri noktalara taşınması için her alanda olduğu gibi turizm alanında da yapılan projelere destek vermeye devam edeceğiz. Bu projeyi hazırlayan hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konferansta, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe turizmle ilgili yaptıkları çalışmaları içeren bir konuşma yaparken, projeyi hazırlayan Cihangir de proje hakkında bilgi verdi.

Konferansa, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reha Saydan, Van YYÜ Teknokent Genel Müdürü Dr. Necat Görentaş, Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Mehmet Şeremet, Van YYÜ Proje Destek Ofisi Müdürü Dr. Abdullah Oğrak ve Uzman Yakup Karakuş, İranlı iş adamları ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title