Yyü'de "Bir An İçin Lösemili Olur Musun" Etkinliği

Yyü'de "Bir An İçin Lösemili Olur Musun" Etkinliği

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) "Bir an için lösemili olur musun?" etkinliği düzenlendi.

Yyü'de

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) "Bir an için lösemili olur musun?" etkinliği düzenlendi.

YYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencileri ile Van Sağlık Gönüllüleri Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği "Bir an için lösemili olur musun?" etkinliği Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Etkinlikte lösemi hastalarının taktığı maske ile konuşan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, üniversitede ilik nakli merkezi kurulması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Üniversite olarak bu konularda farkındalık yaratmak için bir dizi etkinlik düzenlediklerini belirten Battal, şöyle konuştu:

"Bugün de lösemi hastaları için bir aradayız. Ben, siz değerli öğrencilerimden bu konuyla ilgili topluluk kurmanızı istiyor ve bunun için her türlü desteği vereceğimizi buradan ifade etmek istiyorum. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Üniversitemizde lösemili hastalar için ilik nakli merkezi kurulması konusunda çalışma başlattık. İlik nakli merkezi bölgemiz için önemli bir ihtiyaç. Bu merkezin kısa zaman içinde kurulmasını bekliyoruz." 

Van Sağlık Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner ise etkinliğe katılanlara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından annesi lösemi hastası olan İktisat Fakültesi 1. Sınıf Öğrencisi Rojda Baran'ın, annesine yazdığı mektup okunarak, YYÜ Tiyatro Topluluğunun lösemi hastalarını konu alan skeci sahnelendi. - Van