YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Yüzyıl Üniversitesi Haberleri

Yüzyıl Üniversitesi haber, Yüzyıl Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yüzyıl Üniversitesi - 25.10.2007
Avrupalı Bin Öğrenci Eskişehir'de Buluşacak
Avrupa'nın 42 Ülkesinde Yaşayan Bin Öğrenci, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (Aü) Bir Araya Gelecek.
Yüzyıl Üniversitesi - 25.10.2007
MB ve Intel Yeni Eğitim Modeline Geçilmesi İçin Protokol İmzaladı
Milli Eğitim Bakanlığı ve Intel, Eğitimle Hayalleri Gerçekleştirmek Hedefiyle Uyguladığı 'Intel Öğretmen Programı'nda Yüz Yüze ve Online Eğitimi Bir Arada İçeren Yeni Bir Karma Eğitim Modeline Geçilmesi İçin Protokol İmzaladı.
Yüzyıl Üniversitesi - 23.10.2007
Elazığ'da Türk Veteriner Hekimliğinin 165. Yılı Törenle Kutlandı
Türk Veteriner Hekimliği Öğretiminin 165. Yıldönümü, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde Düzenlenen Törenle Kutlandı.
Yüzyıl Üniversitesi - 22.10.2007
Bağlum Belediyesi'nden Ücretsiz Üniversite Hazırlık Kursu
Bağlum Belediye Başkanı Murat Kutlu, İlçede Üniversiteye Hazırlanan Öğrenciler İçin Ücretsiz Dershane Açtıklarını Belirterek, Bu Çalışmalar Sayesinde İlçede 70 Öğrenciyi Üniversiteye Kazandırdıklarını Söyledi.
Yüzyıl Üniversitesi - 18.10.2007
Aibü'de 'Küresel Isınma ve Türkiye Üzerindeki Etkileri' Konferansı
Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde "Küresel Isınma ve Türkiye Üzerine Etkileri" Başlıklı Konferansta Konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Afet Yönetimi Merkezi Üyesi Prof. Dr. Mithat Kadıoğlu, Toplumsal Olayların Temelinde İklim Değişikliklerinin Yattığını Söyledi.
Yüzyıl Üniversitesi - 18.10.2007
Amasya Üniversitesi Eğitim-öğretime Başladı
Amasya Üniversitesi'nin 2007-2008 Eğitim-öğretim Dönemi Açılış Töreninde Konuşan Rektör Prof. Dr. Zafer Eren, Terörü Lanetledi, Soykırım İddialarını Yalanladı.
Yüzyıl Üniversitesi - 18.10.2007
'Kadın Manzaralarını Üzüntüyle İzliyoruz'
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Düzenlenen 'Türkiye'de Bilim ve Kadın Çalıştayı'nda Konuşan Prof. Dr. Güneş Berberoğlu, "Kız ve Erkek Çocukların Farklı Ortamlarda Eğitim Alması Türündeki Çalışmalara Tanık Oluyoruz.
Yüzyıl Üniversitesi - 18.10.2007
Obezite, Sigaradan Daha Tehlikeli Oldu
İngiliz Bilim Adamları, Tüm Dünyada Tüketim Alışkanlıklarıyla Birlikte Yaygınlaşan Obezitenin Sigaradan Daha Tehlikeli Hale Geldiğini ve İnsan Hayatından 13 Yılı Çaldığını Bildirdiler.
Yüzyıl Üniversitesi - 17.10.2007
Omü 2007-2008 Eğitim-öğretim Yılı Açıldı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay, Etnik Grupları Sömürgecilerin Kullandığını Belirterek, "Türk Ulusunun Tarihini İnceleyenler Buna Benzer Olaylarda Attığı Çok Sert Tokatları Görebilirler" Dedi.
Yüzyıl Üniversitesi - 17.10.2007
Aü Rektörü Prof.dr.yaşar Sütbeyaz:
Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz, Üniversitenin Bir Gelişim Tarihimin Örneği Olduğunu Söyledi.
Yüzyıl Üniversitesi - 16.10.2007
Harput Kalesi'ndeki Kazılarda Önemli Eserlere Ulaşıldı
Elazığ'ın Tarihi Harput İlçesindeki Kazı Çalışmalarının Bu Yılki Bölümü Tamamlandı. Vali Muammer Muşmal, Kazılarda 1100'lü Yıllara Ait Üzerinde Yunanca Yazılar Bulunan Danişment Beyliği Dönemine Ait Sikkeler ile 15-20 Haneli Osmanlı Mahallesinin Ortaya Çıkartıldığını Söyledi.
Yüzyıl Üniversitesi - 16.10.2007
Expo 2015 İzmir Uluslararası Sempozyumu 1. Oturumu Gerçekleştirildi
Expo Tanıtım Kurulu Başkanı Solmaz Ünaydın, Expo 2015 İzmir 1. Uluslararası Sempozyumu'nda 1. Oturumun İlk Konuşmasını Yaptı. Solmaz Ünaydın, Expo 2015'in İzmir İçin Eşsiz Bir Fırsat Olacağını Belirterek, "Daha Önceki Örneklerde Gördüğümüz Gibi Expo'lar Düzenlendiği Kentlere Büyük İvme Kazandırmıştır. İzmir, Expo 2015'i Aldığı Taktirde Büyük Bir Değişim İçine Girecektir" Dedi.
Yüzyıl Üniversitesi - 15.10.2007
Kocaeli depremi, uluslararası alanda masaya yatırılıyor
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi tarafından merkez üsü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan 99 Marmara Depremi masaya yatırılıyor. Detayları ile ele alınacak depremde son durum hakkında bilim adamları araştırmalarını açıklayacak.
Yüzyıl Üniversitesi - 15.10.2007
Çü Senatosu'ndan Kınama
Çukurova Üniversitesi (Çü) Senatosu, Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nin 1915 Yılında Yaşanan Ermeni Olayları Hakkında Oy Çokluğu ile Aldığı Kararı Kınadı.
Yüzyıl Üniversitesi - 13.10.2007
Yazar Mehmet Uzun Diyarbakır'da Toprağa Verildi
Hayatını Kaybeden Yazar Mehmed Uzun Binlerce Kişinin Katılımıyla Mardinkapı Mezarlığı'na Toprağa Verildi.
Yüzyıl Üniversitesi - 11.10.2007
Omü'den Teröre Tepki
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Senatosu, 15 Askerimizin Terör Örgütü PKK Tarafından Şehit Edilmesi Üzerine Aldığı Kararla Hain Saldırıyı Kınayarak Tepki Gösterdi.
Yüzyıl Üniversitesi - 9.10.2007
Sivas'ta Aşıklar Bayramı Hazırlıkları
Sivas Valisi Veysel Dalmaz, 1931 ve 1964 Yılından Sonra 3.'sü Gerçekleştirilecek Olan Aşıklar Bayramı'nın 3-5 Kasım 2007 Tarihlerinde Yapılacağını ve Sivas ile Türkiye Genelinden 96 Aşığın Etkinliğe Katılacağını Söyledi.
Yüzyıl Üniversitesi - 9.10.2007
TOBB'dan 'Anayasa Hazırlıkları Bilgilendirme' Toplantısı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Anayasa Sürecinde Yaşanan Tartışmalarının, Toplumun Geniş Kesimleri Üzerinde Uzlaşacağı Bir Metin Üzerinden Giderek Uzaklaştırdığını Belirterek, "Yeni Anayasa Diğer Reformlara Kapıyı Açsın Derken Bir Dipsiz Kuyuda Kaybolma Tehlikesi İçerisindeyiz. Oysa Önce Temel İlkiler Üzerine Uzlaşıp, Detayları Bunlar Üzerine Bina Etmeli...
Yüzyıl Üniversitesi - 8.10.2007
Kimse Yok Mu Derneği, Fatih Üniversitesi öğrencilerine iyilik hareketini anlattı
Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Fatih Üniversitesi öğrencilerine ve akademisyenlerine yardım hareketini anlattı.
Yüzyıl Üniversitesi - 3.10.2007
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Akpm Genel Kurulu'nda Konuştu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Türkiye'deki İnsan Hakları Reformu Uluslararası Toplum Tarafından Takdir Ediliyor" Dedi.
Yüzyıl Üniversitesi - 3.10.2007
Çü'nün 2007 - 2008 Akademik Yılı Açılış Töreni
Eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin, AB'nin Din Esasına Dayalı Hiçbir Ülkeyi Kabul Etmesinin Mümkün Olmadığını Belirterek, "Laik Yapımızı Özenle Korumalıyız, Laik Olmayan Türkiye'nin Yaşaması Mümkün Değildir" Dedi.
Yüzyıl Üniversitesi - 2.10.2007
Gribi Küçümsemeyin, Ölüm Getiriyor
Doç. Dr. Esra Tanyel, Dünyada Her Yıl 3-5 Milyon Kişinin Enfekte Olduğunu, Bu Enfekte Sonucu 250-500 Bin Kişinin Gripten Öldüğünü Söyledi.
Yüzyıl Üniversitesi - 2.10.2007
Avrupa Çeviribilim Derneği'nin Ödülü Demircioğlu'nun
Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemal Demircioğlu, Avrupa Çeviribilim Derneği'nce (European Society For Translation Studies) '2007 Yılı Genç Araştırmacı Ödülü'ne Değer Görüldü.
Yüzyıl Üniversitesi - 2.10.2007
Tarihte Bugün
Tarihte 2 Ekim'de Meydana Gelen Önemli Olayların Kronolojik Sıralaması Şöyle:
Yüzyıl Üniversitesi - 1.10.2007
Hitit Uygarlığı Gün Işığına Çıkıyor
Çorum'un Ortaköy İlçesinde Bu Yılki Etabı Tamamlanan Şapinuva Kazılarında, Dini Törenlerin Yapıldığı Mekan ile Hitit Arşivleri Gün Yüzüne Çıkartıldı.
Yüzyıl Üniversitesi - 1.10.2007
Tarihte Yarın
Tarihte 2 Ekim'de Meydana Gelen Önemli Olayların Kronolojik Sıralaması Şöyle:
Yüzyıl Üniversitesi - 28.9.2007
Ktü 45. Akademik Yılı Açılış Töreni
TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye'nin Çağdaşlık, Kalkınma ve Gelişme Yolunda En Büyük Desteğinin Üniversiteler Olduğunu Söyledi.
Yüzyıl Üniversitesi - 27.9.2007
TBMM Başkanı Toptan, Rize Üniversitesi'nin Açılışına Katıldı
TBMM Başkanı Köksal Toptan, Üniversitelerin, Bilim, Teknoloji ve Kültürel Hayatın Zenginleştirilmesine Öncülük Eden, Topluma Yön Gösteren, Ülke Sorunlarına Çözüm Üreten Kurumlar Olduğunu Söyledi.
Yüzyıl Üniversitesi - 26.9.2007
26 Eylül Dil Bayramı
AK Parti Amasya Milletvekili Dr. Avni Erdemir, "Hiç Şüphesiz Bizim Ses Bayrağımız Olan Dilimiz, Millet Olarak Milli Kültürümüzün, Birlik ve Beraberliğimizin En Önemli Harcıdır. Bu Sebeple Fert ve Devlet Olarak En Önemli Görevlerimizden Biri de Dilimize Sahip Çıkmak ve Onu Zenginleştirmektir" Dedi.
Yüzyıl Üniversitesi - 26.9.2007
"Yarına Bir Harf" Belgeselinin Gösterimi Yapıldı
Süryani Kadim Cemaati Metropoliti Yusuf Çetin, Türkiye'yi Çok Sevdiğini İfade Ederek, 'Bir Tek Türkiyemiz Var. Topraklarımızı Çok Seviyoruz. Türk İnsanını Çok Seviyoruz. Dinlerimiz, Dillerimiz Aynı Olmayabilir. Kültürlerimiz Ayrı Olabilir Ama Türkiye Manevi Bir Bahçedir' Dedi.
Yüzyıl Üniversitesi - 26.9.2007
Cumhurbaşkanı Gül, "75. Dil Bayramı" Etkinliğinde Konuştu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkçe'deki Sorunların Dilde Değil, Sorumluluklarını Yerine Getirmeyenlerde Olduğuna Dikkat Çekerek, "Bizler Nasıl Ki Yüzyıl Öncesinin Türkçesi'ni Konuşmuyorsak, Yüzyıl Sonra Gelecek Kuşaklar da Bizim Türkçemiz'i Konuşmayacak. Olumsuzluklara Takılmak Yerine, Dilimizin Gücüne İnanmalı ve Onu Sevmeliyiz" Dedi.
Yüzyıl Üniversitesi - 26.9.2007
Kars'ta Sema Gösterisine Büyük İlgi
Mevlana Celaleddin Rumi'nin 800. Doğum Yıldönümü Kutlamaları Kapsamınsa Kültür Bakanlığı ve Kars Belediyesi Tarafından Düzenlenen Sema Gösterisi Büyük İlgi Gördü.
Yüzyıl Üniversitesi - 25.9.2007
Prof. Dr. Marangoz: "AB ve Oecd Ülkelerinde YÖK Benzeri Kuruluş Yok"
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cafer Marangoz, "YÖK'ün Mevcut Yapısı Sivil Anayasadan Tamamen Çıkarılmalı" Dedi. AB ve Oecd Ülkelerinin Anayasalarını İnceleyen Prof. Dr. Cafer Marangoz, Bunlarda YÖK Benzeri Bir Kuruluşa Rastlamadığını, Sadece Üniversitelerin Yasalar Çerçevesinde Özerk Kuruluşlar Olduğu Cümlesine Yer Verildiğini Vurguladı...
Yüzyıl Üniversitesi - 24.9.2007
Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu'dan 'Din Eğitimi ve Din Dersi' ile İlgili Açıklama
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersinin Zorunlu Olması, Din Eğitimin İse İsteğe Bağlı Olarak Verilmesi Gerektiğini Savunarak, "Din Kültürü Dersi Çocuklarımızı Daha Dindar Yapma, Çocuklarımızı Müslümanlaştırma, Camiye, Namaza Alıştırma Dersi Değildir. Din Dersinin Seçmeli Olması, Daha Önce Yaşadığımız Sıkıntıları da Beraberinde Getirir" Dedi. 'Türki...
Yüzyıl Üniversitesi - 22.9.2007
Süryani Cemaatinden Müslümanlar'a İftar Yemeği
Birbirinden Farklı Din, Dil ve Irklara Mensup Vatandaşların Hoşgörü ve Barış İçerisinde Yaşadığı Mardin'de, Hristiyan Dinine Mensup Süryani Cemaati İftar Yemeği Verdi.
Yüzyıl Üniversitesi - 21.9.2007
İmkansızı İsteyin, İyimser Olun !
Çağdaş Sanatın Kalbi İstanbul'da Atıyor. Bu Yıl, 10'uncusu Düzenlenen Uluslararası İstanbul Bienali Başladı. Ana Teması 'İmkansız Değil Üstelik Gerekli: Küresel Savaş Çağında İyimserlik' Olarak Belirlenen Bienal'de 150'yi Aşkın Proje İstanbul'da 5 Mekanda Sanatseverlerle Buluşacak.
Yüzyıl Üniversitesi - 20.9.2007
İşverenler de Hükümeti Uyardı
Tisk Yönetim Kurulu, Anayasa Tartışmalarının, Toplumsal Gerginliği Artırdığı, Yıpratıcı Bir Sürece Yol Açtığı ve Asıl Sorunları Geri Plana İttiğini Belirtti.
Yüzyıl Üniversitesi - 20.9.2007
Taşköprü'de Pompeipolis Antik Kenti'nde ikinci etap kazı çalışmaları devam ediliyor
Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde bulunan ve M.Ö 64 yılında Roma İmparatorluğu'nun idaresine geçmesiyle başkenti olan Pompeipolis Antik Kenti'nde ikinci etap kazı çalışmalarına aralıksız devam ediliyor.
Yüzyıl Üniversitesi - 19.9.2007
Dışişleri Bakanı Babacan ABD'ye Gitti
Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantılarına Katılmak ve Bir Dizi Temaslarda Bulunmak Üzere Dün Gece ABD'ye Gitti.
Yüzyıl Üniversitesi - 19.9.2007
'Ortaçağ'da Erzurum' vitrinlerde
Atatürk Üniversitesi (A.Ü) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erol Kürkçüoğlu'nun 'Ortaçağ'da Erzurum, 5- 15. yüzyıllar' isimli kitabı Güneş Vakfı yayınları arasında yayınlandı.
Yüzyıl Üniversitesi - 18.9.2007
Roma İmparatoru'nun Damadı Pompeiopolisli Çıktı
İsviçre Zürih Üniversitesi'nden Dünyaca Ünlü Epigraf Prof. Dr. Christian Marek, Kastamonu'nun Taşköprü İlçesinde İkinci Sezon Kazı Çalışmaları Yürütülen Pompeiopolis Antik Kenti'nde Ekip Üyesi Olarak Kazı Çalışmalarına Katıldı. Yazıtların İncelenmesiyle Birlikte M.s. 2. Yüzyılda Roma İmparatoru Mark Aurel'in Damadı Geneus Klaudius Severus'un Pompeiopolisli Olduğunun Tespit Edildiği İfade Edildi.
Yüzyıl Üniversitesi - 18.9.2007
Yüzyıl Üniversitesi - 18.9.2007
ÇOMÜ Tıp Fakültesi yedi yıl sonra kendi öğrencisini okutacak
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) bünyesinde yedi yıl önce kurulan ve ilk defa kendi binasında eğitime başlayacak olan tıp fakültesi, 30 öğrencisi için önlük giyme töreni düzenlendi.
Yüzyıl Üniversitesi - 17.9.2007
Bir Dönemin En Önemli İlim ve Kültür Merkezi, Maddi Destek Bekliyor
Gazi Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Mühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nakış Karamağaralı, Bir Dönemin Büyük Bir İlim, Kültür ve Ticaret Merkezi Olan Bitlis'in Ahlat İlçesinde Tarihe Işık Tutmak İçin Çok Ciddi Finansal Kaynağa İhtiyaç Duyulduğunu Söyledi.
Yüzyıl Üniversitesi - 17.9.2007
Goran Bregoviç İlk Kez Ankara'da
Dünyaca Ünlü Film Müziklerine İmza Atan Boşnak Müzisyen Goran Bregoviç, 29 Eylül Akşamı Saat 21.00'de İlk Kez Ankara'da Müzikseverlerle Buluşuyor.
Yüzyıl Üniversitesi - 14.9.2007
Gül'ün Doğu ve Güneydoğu Gezisi Sona Erdi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Van, Hakkari, Siirt, Şırnak ve Diyarbakır'ı Kapsayan Doğu ve Güneydoğu Gezisi Sona Erdi.
Yüzyıl Üniversitesi - 14.9.2007
2 bin 500 kişilik salonda yapılan Mevlana'yı anma programına 200 kişi katıldı
Yozgat Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği Mevlana Celaleddin Rumi'nin 800.'üncü Doğum Yılı Anma programına yaklaşık 200 kişi katıldı.
Yüzyıl Üniversitesi - 11.9.2007
Bursa'nın Simgelerini Taşıyan Saat Kulesi, Kurtuluş Günü'nde Açıldı
Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yenilenen Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi, Kurtuluş Günü'nde Hizmete Açıldı. Tarihi Saat Kulesinde, Kenti Simgeleyen İpek Böceği, Uludağ'ı Simgeleyen Kayak Resmi, Osmanlı Tuğrası ve Otomotiv Motifleri Yer Alıyor.
Yüzyıl Üniversitesi - 10.9.2007
İmkansızı İsteyin, İyimser Olun !
Çağdaş Sanatın Kalbi İstanbul'da Atıyor. Bu Yıl, 10'uncusu Düzenlenen Uluslararası İstanbul Bienali Başladı. Ana Teması 'İmkansız Değil Üstelik Gerekli:
Yüzyıl Üniversitesi - 10.9.2007
Fazıl Say, Fenerbahçe Senfonisi'ni Yorumladı
Ünlü Piyanist Fazıl Say'ın Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 100. Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Bestelediği Fenerbahçe Senfonisi Başkentte Seslendirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yüzyıl Üniversitesi Haberleri | Yüzyıl Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 2 - Yüzyıl Üniversitesi haberleri, son dakika yüzyıl üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. İlk Ders Toptan'dan.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 16:13:58. #1.15#
title