Advertisement

Yüzme ve Tenis Yarışmaları

07.07.2012 16:11 | Son Güncelleme: 07.07.2012 16:11
Yüzme ve Tenis Yarışmaları

Erbaa Belediyesi Yarı Olimpik yüzme Havuzunda yapılan yarışmalar büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Erbaa Belediyesi'19.Ulusalararası Geleneksel ve Kültürel Erbaa Etkinlikleri kapsamında sonucu merakla beklenen yarışlardan biri de Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Yapılan Yüzme Yarışmalarıydı. 07 Temmuz Cumartesi günü Saat 12.00'de Erbaa Belediyesi Yarı Olimpik yüzme Havuzunda yapılan yarışmalar büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Tokat'ın Erbaa ilçesinde yaz sporlarına dikkat çekmek ve yaz kurslarına ilgiyi arttırmak için düzenlenen tenis ve yüzme yarışlarında gençler birincilik için kıyasıya mücadele verirken, 100'ün üzerinde yarışmacının katıldığı yarışlarda birinciye çeyrek altın, madalya ve eşofman takımı verildi. Özellikle yüzme yarışına katılımın çok olması müsabakaları zorlaştırırken yüzme yarışmasında Aşkın Baş birinci oludu. Tenis turnuvasında ise Muammer Erekli birinci olarak altın kazanmaya hak kazanmış oldular.

Gençlere ödüllerini veren Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, "Gençlerimize sporu sevdirmek için tüm imkanlarımızı onların önüne serdik, belediye bünyesinde yüzme havuzumuz, tenis kortlarımız, basket sahaları, futbol sahaları, judo ve karate salonlarımız ilçede gençlerimize hizmet vermektedir. Gençlerimizin yaz boyunca çeşitli sosyal aktivitelerle kötü alışkanlık kanacağı ortamlardan uzaklaştırarak sosyal yönlerinin gelişmesi için ücretsiz yaz kursları düzenledik. Etkinlikler çerçevesinde de bu sporlara ilgiyi arttırmak için yarışmalar düzenleyerek birincilere ödül vererek onların dikkatlerini çektiğimizi düşünüyorum dedi. Yenihan, yarışmaya katılan çocukların hepsini tebrik ederek gençlerimize sahip çıkmalıyız." açıklamasında bulundu.

Minikler, gençler ve büyükler kategorisinde yapılan yarışlara toplam 124 sporcu katıldı.

Yüzme sporunu Erbaa'da geliştirmek ve özendirmek amacı ile yapılan yarışmalara bu yıl yüzücü gençlerin aileleri de büyük ilgi gösterdi.

Dereceye giren sporcular;

Miniklerde: 1.Onat Öcal, 2.M.Furkan Özsert., 3. Boratay Bükücü

Gençlerde: 1. Ahmet Can Keser, 2. İbrahim ŞAHİN, 3.Yasin Çetin

Büyüklerde: 1.Aşkın Baş, 2.Erdal Çamlıbel, 3.Mahmut Akkaya dereceye girdiler. Tenis Müsabakalarında ise Muammer Erekli 1.oldu.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title