Yüzme Şampiyonası Tamamlandı; Türk Sporclurdan Dereceye Giren Yok

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde yapılan Avrupa Gençler Açık Su Yüzme Şampiyonası, tamamlandı.3bin metre mesafe grup yarışmaları ile tamamlanan yarışmada, Türk yüzücüler başarı elde edemedi.3 bin metrede Almanya adına yarışan Jonas Steglich, Rob...

Yüzme Şampiyonası Tamamlandı; Türk Sporclurdan Dereceye Giren Yok

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde yapılan Avrupa Gençler Açık Su Yüzme Şampiyonası, tamamlandı. 3bin metre mesafe grup yarışmaları ile tamamlanan yarışmada, Türk yüzücüler başarı elde edemedi.

3 bin metrede Almanya adına yarışan Jonas Steglich, Rob Muffels ve Lena-Sophie Bermel grup halinde birinci olurken, Kirill Feofilaktov, Roman Karyakin ve Anastasia Krapivina'dan oluşan Rus ekip ise yarışı ikincilikle tamamladı. İtalya'dan Federico Brumana, Andrea Bianchi ve Erika Musso ise üçüncü oldu.

Şampiyonada dereceye giren sporcular ödüllerini, AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Tahir Büyükakın ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım'ın elinden alırken, daha sonra sporcular ve yetkililer toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.