Yüzbaşı'nın Ardından Ağlayan Babası: Volkan'ım Beni Bırakma
Haberler » Güncel » Haber

Yüzbaşı'nın Ardından Ağlayan Babası: Volkan'ım Beni Bırakma

Gölcük'te Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden 6 Askerden Deniz Yüzbaşı Volkan Aşkın Reyşan Son Yolculuğuna Uğurlandı. Selimiye Camii'nde Kılınan Cuma Namazına Müteakiben Reyşan İçin Resmi Tören Düzenlendi. Törenin Ardından Maltepe Başıbüyük Mezarlığı'nda Toprağa Verildi.

Yüzbaşı'nın Ardından Ağlayan Babası: Volkan'ım Beni Bırakma

Gölcük'te trafik kazasında hayatını kaybeden 6 askerden Deniz Yüzbaşı Volkan Aşkın Reyşan son yolculuğuna uğurlandı. Selimiye Camii'nde kılınan cuma namazına müteakiben Reyşan için resmi tören düzenlendi. Törenin ardından Maltepe Başıbüyük Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Selimiye Camii'nde kılınan cenaze namazına yüzbaşının ailesi ve yakınları, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Muzaffer Metin Ataç, 1.Ordu Komutanı Org. Ergin Saygun, Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk, Deniz Eğitim Komutanı Kadir Sağdıç'ın yanı sıra çok sayıda asker ile vatandaş katıldı.

Cenaze namazı öncesi baba Çetin Reyşan, oğlunun tabutuna sarılarak, "Volkanım beni bırakma. Ben sensiz ne yaparım? Daha hayallerimiz vardı. Böyle mi olacaktı?" diye gözyaşı döktü. Oğlunun resmini öperek bağrına basan Çetin Reyşan, avluda bulunanları duygulandırdı. Anne Selma Reyşan da ayakta durmakta güçlük çekti. Kadın askerlerin teskin etmeye çalıştığı anne Reyşan uzun süre gözyaşı döktü.

Duru isminde 2 yaşında bir kızı olan Yüzbaşı Reyşan'ın eşi Gülten Reyşan tabut götürülürken, "Volkan beni bırakma. Sensiz ne yaparım?" diye ağladı.

Kılınan cenaze namazının ardından askerler tarafından omuzlara alınan Reyşan'ın Türk bayrağına sarılı naaşı cenaze arabasına konuldu. Saygı geçidinin ardından Reyşan'ın tabutu toprağa verilmek üzere Maltepe Başıbüyük Mezarlığı'na götürüldü.(CİHAN)