Türkiye'nin Konuştuğu Cenazenin Ardından 2 Kişi Tutuklandı

Türkiye'nin Konuştuğu Cenazenin Ardından 2 Kişi Tutuklandı

Türkiye'nin Konuştuğu Cenazenin Ardından 2 Kişi Tutuklandı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Türkiye'nin konuştuğu şehit Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze törenindeki protestolar sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla 2 kişi tutuklandı.

Şehit Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla 2 kişi tutuklandı. Hatırlanacağı üzere cenazede şehidin abisi Yarbay Mehmet Alkan isyan etmiş, o isyanı gündeme oturmuştu.

CENAZE TÖRENİNDE GERGİNLİK YAŞANMIŞTI

Şırnak'ta 21 Ağustos'ta PKK'lı teröristlerin roketatar ve otomatik silahlarla düzenledikleri saldırıda şehit olan 32 yaşındaki Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın 23 Ağustos'ta memleketi Osmaniye Envar'ul Hamit Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde gerginlikler yaşandı.

AK PARTİLİLERE TEPKİ GÖSTERİLMİŞTİ

AK Parti Osmaniye Milletvekilleri Suat Önal ile Mücahit Durmuşoğlu ve Ak Parti İl Başkanı Hamza Tor'un alana gelip cenaze namazı için ön safa geçmek istediği sırada kalabalıktan bir kişi, "Sizin burada işiniz yok. Defolun buradan" diyerek tepki gösterdi. Adından da sloganlar atılıp protestolar artınca, cenaze namazı hızla kıldırılarak gerilim önlenmeye çalışılmıştı. Bu sırada şehit yüzbaşının ağabeyi Yarbay Ahmet Alkan da tabut başında acı içindeki isyan sözleri ile dikkat çekti.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Törenden sonra İl Emniyet Müdürlüğü kamera görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan detaylı incelemede Nail Toplu, Emir Melih Avşar ve Mehmet Asker'i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret niteliğinde sözler söylediği anlaşıldı. 3 kişi, yapılan operasyonla gözaltına alındı. Sorgularının ardından dün adliyeye sevk edilen şüphelilerden Mehmet Asker Adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken, Nail Toplu, Emir Melih Avşar tutuklandı.

##7629808##

HDP AÇIKLAMA İSTİYOR

Öte yandan Yüzbaşı Alkan'ın şehit olduğu gün Osmaniye'de 30 kişilik bir grubun HDP il binasını taşlaması olayı ile ilgili olarak bir açıklama yapan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, semt karakoluna 30 metre uzaklıktaki bu saldırının faillerinin bulunup bulunmadığını sordu. Beştaş, saldırganların devlet tarafından korunduğunu da öne sürdü.

Türkiye'nin Konuştuğu Cenazenin Ardından 2 Kişi Tutuklandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title