Yuvacık Barajı'nda su seviyesi yüzde 21'e düştü

Yuvacık Barajı'nda su seviyesi yüzde 21'e düştü

11.11.2019 14:40 | Son Güncelleme: 11.11.2019 14:40
Yuvacık Barajı'nda su seviyesi yüzde 21'e düştü

Kocaeli'nin içme suyunu karşılayan Yuvacık Barajında su seviyesi yüzde 21'e düştü.

Kocaeli'nin içme suyunu karşılayan Yuvacık Barajında su seviyesi yüzde 21'e düştü. Boşalan baraj havadan görüntülendi.

Kocaeli'ye sonbahar mevsiminde beklenen yağışların henüz düşmemesi barajlardaki doluluk oranını etkiledi. Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde bulunan 51 milyon metreküp kapasiteli Yuvacık Barajı'nda su seviyesi yüzde 21'e kadar düştü. Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresinin (İSU) resmi internet sitesindeki verilere göre Yuvacık Barajı'nda 10 milyon 720 bin metreküp su kaldı. Havadan görüntülenen Yuvacık Barajı'ndaki su seviyesinin oldukça düştüğü gözlemlenirken, Kocaeli'nin su ihtiyacının karşılandığı bir başka baraj olan Namazgah Barajı'nda ise 15 milyon 800 bin metreküp su kaldı.

SAPANCA GÖLÜ'NDEN SU ALINMASI PLANLANIYOR

Geçtiğimiz günlerde İSU tarafından yapılan yazılı açıklamada barajda depolanan suyun kullanım ihtiyacının en yüksek olduğu yaz döneminde harcandığını ve bu sebepten dolayı barajdaki su seviyesinde azalma gözlemlendiği belirtildi. Kocaeli'nin su ihtiyacını karşılamak için tek kaynağa bağlı olmayacak şekilde yatırımlar gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada, Yuvacık Barajı'nın su durumu ve yağışlara bağlı olarak Sapanca Gölü, ve derin su kuyularının devreye alınmasını planladıkları ifade edildi.

(Murat Kanber/İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Güncel

Son Dakika Haberleri

AK Parti'li Karaaslan: "Türkiye'de 1 milyon 400 bin konutun dönüşümü tamamlandı" - HaberlerBursa Büyükşehir Belediyesinden cenaze defin işlemlerine yönelik açıklama Açıklaması - HaberlerYalova'da söndürülen yangın sonrası otelin çatı katında ceset bulundu - HaberlerYangından 8 saat sonra cansız bedenine ulaşıldı - HaberlerGenelgeye göre, otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar sadece konaklama yapan müşterilere yemek hizmeti verebilecek. - HaberlerSon Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! Oteller sadece müşterine yemek hizmeti verebilecek - HaberlerSon dakika haberi | Boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından öldürülen kadın toprağa verildi - HaberlerSon dakika haberleri... İçişleri Bakanlığı, denetimler ve ihbarlar üzerine otel ve konaklama tesislerinin restoran ile lokantalarına yönelik valiliklere genelge gönderdi. - HaberlerSon dakika haberleri: İtalya'da sel felaketi: 3 ölü - HaberlerSon dakika haber! Filistin'in Ankara Büyükelçisi: "Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Filistin meselesindeki tavrı sabit" - HaberlerYoğun Bakım Derneği Başkanı İsmail Cinel'den koronavirüs uyarısı: Bu haftadan korkun - HaberlerYüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi - EkonomiUçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi - Haber
title