Yusufeli'ne Yeni Kaymakam Atandı

Yusufeli'ne Yeni Kaymakam Atandı

Kenan Eskin'in Çankırı Bayramören Kaymakamlığına Atanmasıyla Boşalan Artvin'in Yusufeli İlçesi Kaymakamlığına Amasya Göynücek Kaymakamı Mevlut Özmen Getirildi.

Yusufeli'ne Yeni Kaymakam Atandı

Kenan Eskin’in Çankırı Bayramören kaymakamlığına atanmasıyla boşalan Artvin’in Yusufeli ilçesi Kaymakamlığına Amasya Göynücek Kaymakamı Mevlut Özmen getirildi.

Yusufeli Kaymakamlığına atanan Mevlüt Özmen “Türkiye’de gitmediğim tek bölge

Karadeniz idi. Yusufeli’yi basından çok duydum. Aktiviteleri bol ve hareketli ilçeye benziyor. İnşallah güzel hizmetler yaparız.”dedi.

Çankırı Bayramören Kaymakamlığına atanan Kenan Eskin ise, hayatında Yusufeli’nin önemli bir yeri olacağını söyledi.

KAYMAKAM KENAN ESKİN

Çankırı Bayramören Kaymakamlığına atanan Kenan Eskin, 1973 yılında Ağrı-Patnos' da doğdu. Eskin, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre özel sektörde çalıştı. 1999 yılında askerliğini bitirdikten sonra 2001 yılında girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak Diyarbakır Kaymakam adayı olarak atandı. İngiltere'de 1 yıl süre ile eğitim gördü. Daha sonra Denizli-Çameli ilçesinde Kaymakam vekilliği, Isparta-Sütçüler ve Konya-Çeltik ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 27/10/2006 tarihinden itibaren Yusufeli Kaymakamı olarak görev yapan Kaymakam Eskin, bekar ve İngilizce biliyor.

ÇOK YÖNLÜ BİR KAYMAKAM: MEVLÜT ÖZMEN

Yusufeli Kaymakamlığına atanan Mevlüt Özmen ise 1977 yılında Tokat'ın Reşadiye ilçesinde doğdu. İlkokulu burada bitirdi. Ortaokul ve lise eğitimlerine İstanbul'da devam eden Özmen, . 1995 yılında Gaziosmanpaşa Plevne Lisesini bitirip ertesi yıl İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne kaydoldu. 1998 yılında açılan yetenek sınavını kazanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi "Gösteri Sanatları Merkezi'nde eğitim görmeye başladı. İki yıl süren yoğun program sırasında Tarık Zafer Tunaya ve Muammer Karaca sahnelerinde birçok oyunda rol aldı. 17Ağustos 1999 Gölcük depremi sonrasında depremzedelerin rehabilitasyonu çalışmalarına katıldı. 2000 yılında okumakta olduğu "Tiyatro Oyunculuğu Bölümü'nü başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Aynı yıl Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Üniversite sonrasında medya sektöründe çalıştı; ulusal bir televizyonda haber muhabirliği ve bölgesel bir radyo istasyonunda ise radyo program ve sunuculuğu yaptı. 2002 yılında girmiş olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak 2003 Şubat ayında Tokat Kaymakam Adayı' olarak göreve başladı. Kırklareli'nin Pınarhisar ve Kofçaz ilçeleri ile Tokat'ın Pazar ilçesinde Kaymakam vekilliği yaptı. 2004 yılında gittiği İngiltere Leicester Üniversitesinde bir yıl boyunca dil ve kamu yönetimi kursu gördü. Türkiye dönüşünde Yazdığı Türk Kamu Yönetiminde Yüksek İdarecilerin Yetiştirilmesi' teziyle kaymakamlık kursunu bitirdi. 17.04.2006 tarihinde Amasya ili Göynücek İlçesi Kaymakamlığına atanan Özmen, S.Mihrace hanımla evli olup, iyi derecede İngilizce biliyor.

(ND-İRT-Y)

02.10.2007 20:54 TSİ

Kaynak: İHA