Yusuf Günay, EPDK başkanlığına veda etti

Yusuf Günay, EPDK başkanlığına veda etti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK) kurucu başkanı olan Yusuf Günay, EPDK'nın 6. kuruluş yıl dönümünde başkanlığa veda etti.

Yusuf Günay, EPDK başkanlığına veda etti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK) kurucu başkanı olan Yusuf Günay, EPDK'nın 6. kuruluş yıl dönümünde başkanlığa veda etti.

EPDK'nın 6. kuruluş yıldönümü Bilkent Otel'de düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, TBMM Enerji komisyonu başkanı Soner Aksoy, kurum çalışanları ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı törende 6 yıllık görev süresi bugün dolan Yusuf Günay başkanlığa veda etti.

Törende konuşan Enerji Bakanı Güler, EPDK Başkanı ile başarılı ve güzel bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "Kendisi bazı kızmalardan bahsetti. Ben hatırlamıyorum. İş yapanın değişik patikalardan geçme hakkı vardır her zaman asfalt yol olmaz. Kendisinin sektörden ayrılacağını bilmiyorum, bu birikim ve tecrübesiyle yine birlikte çalışacağımızı zannediyorum" dedi.

Törende veda konuşması yapan Günay ise, "Konuşmalarda zor anlar olur benim içinde bu o zor anlardan bir tanesi bugün içimden geleni söyleyeceğim. EPDK benim hayatımın bir parçası bende derin üzüntü ve büyük mutluluklar bıraktı. Salonu dolduran sizlerde benim en büyük ödülümsünüz" diye konuştu

Görev süresince kanunların kendilerine verdikleri yetki ile çalıştıklarını hatırlatan Günay, görev süresince istemeyerekte olsa kalplerini kırdıkları çalışma arkadaşlarından özür diledi.

Konuşmasında Enerji Bakanı ile yaşadıkları kırgınlıkları anımsatan Günay, "Enerji Bakanımız çok samimi söylüyorum kurumumuzla hep yakından ilgilenmiştir. Bundan ötürü kendisine teşekkür ediyorum zaman zaman birbirimizi üzmüşüzdür ama kendisine saygısızlığım olmamıştır. Görev yaparken kendisiyle bazı sıkıntılarımız oldu bunlarda doğaldır. Ben bakanımızı çok seviyorum" dedi.

Cem Uzan'ın kendisi hakkında 300 milyon dolarlık tazminat davası açmasıyla ilgili Günay, "Bunun için 300 milyon yıl beklemek lazım çünkü 300 milyon dolar kolay kolay ödenmez" diye yorumladı.

Konuşmalarının ardından Bakan Güler görev süresi dolan Yusuf Günay'a bir plaket verdi. Plaket töreninin ardından ise Bakan Güler ve Yusuf Günay kurum üyeleriyle birlikte 6. Yıl kuruluş pastasını kesti. Pasta kesilirken Günay'a eşi Nesrin kızı Begüm eşlik etti.

Kaynak: CHA