Yürüyüş Yapan Kayserililere Sentetik Yol

Yürüyüş Yapan Kayserililere Sentetik Yol

Kayseri'nin Metropol İlçelerinden Kocasinan Belediyesi, Parklarda Spor Yapan Vatandaşların Yürüyüş Yapabilmeleri İçin Özel Sentetik Parkurlar Oluşturdu.

Yürüyüş Yapan Kayserililere Sentetik Yol

Kayseri'nin metropol ilçelerinden Kocasinan Belediyesi, parklarda spor yapan vatandaşların yürüyüş yapabilmeleri için özel sentetik parkurlar oluşturdu.

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, sağlıklı hayatın temelinde yatan beden eğitimi ve sporu yaygınlaştırmak ve iyi şartlarda yapılmasına imkan sağlamak amacıyla çeşitli yenilikler uyguladıklarını söyledi. Beden eğitimi ve sporun ana unsuru yürümeyi Kayseri'de her yaş grubuna yaygınlaştırmak amacıyla öncelikle parklara yürüyüş yolları yaptıklarını belirterek, "Yürüyüş yollarını zamanın teknolojik gelişmiş malzemeleriyle yaptık. Son olarak yumuşak zemin oluşturabilen, kasları yormayan, yürüyüş süresini ve kalitesini de artıran sentetik bir malzeme tedarik ettik. Bundan Erciyesevler Parkı'na bir kulvar döşedik. Vatandaşlarımız şimdilik beğendi, genel seyrini görüp diğer parklarımıza da bu zeminden yapmayı düşünüyoruz." dedi.

Başkan Bekir Yıldız, Kocasinan Belediyesi parklarında yürüyüş yollarıyla birlikte beden eğitimi yapılabilecek sportif aletler de yerleştirmeye özen gösterdiklerinin altını çizerek, spora, sporcuya, sağlıklı yaşamak için spor yapma gayretinde olan herkese yardım etmeye çalıştıkların kaydetti.

(CİHAN)