Yurttan Kar Manzaraları

Yurttan Kar Manzaraları

Kar yağışı yurdun birçok yerinde etkili oldu.

Kar yağışı yurdun birçok yerinde etkili oldu.


Aşırı kar yağışı nedeniyle Adana-Pozantı Otoyolu dün gece saatlerinde tek yönlü trafiğe kapandı. Gülek Boğazı mevkisinde çok sayıda araç ilerleyemeyerek beklemeye başlarken, vatandaşlar sosyal medya hesaplarından sürücülere uyarılarda bulundu.


SİVAS'TA BUZ SARKITLARI OLUŞTU


Sivas'ta ise dün sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Termometrelerin sıfırın altında 7 dereceyi gösterdiği kentte çatılarda buz sarkıtları oluştu. Yollarda oluşan buzlanma nedeniyle vatandaşlar kaldırımlarda yürümekte oldukça zorlandı. Belediye ekipleri kaldırımlarda ve yollarda tuzlama çalışması sürüyor.


KONYA DA BEYAZA BÜRÜNDÜ


Konya'da etkili olan kar yağışı şehri beyaz örtüyle kapladı. Yağışa en çok sevinenlerin başında ise çocuklar geldi. Esnaflar da dükkanlarının önündeki karları küreklerle temizledi.


ARDAHAN VE ŞIRNAK'TA KARLA MÜCADELE


Ardahan'da da belediyeye bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde son günlerde aralıksız devam eden kar yağışı ve etkili olan soğuklar nedeniyle cadde ve sokaklarda biriken kar ve yaşanan buzlanma nedeniyle temizlik seferberliği başlattı. Fen İşleri Müdürü Yakup Aksel, Ardahan'da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle kar ve buzların erimeye başladığını söyledi. Vatandaşların daha rahat yürüyebilmeleri için çalıştıklarını belirtti.


Bu arada Şırnak'ta ise bir yanda karla mücadele vardı, bir yanda da kaplıca keyfi. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde kar yağışı sonrası belediye ekipleri ilçe merkezinde yoğun bir çalışma başlatırken, diğer yandan ise vatandaşlar Kato Dağı eteklerinde bulunan kaplıca keyfini çıkarıyor. Belediye ekipleri yaya geçitleri ve ana yolları kar yığınlarından temizlemek için yoğun bir mesai başlattı. İlçe merkezinde kar temizleme çalışmaları sürerken, Zümrüt Kaplıcası hava sıcaklığının sıfırın altında 10 derecede olmasına rağmen ziyaretçi akınına uğradı.


TUNCELİ'DE ÇAYDA YÜZDÜLER


Tunceli'nin Ovacık ilçesinde soğuk havaya aldırış etmeyen bir grup arkadaş, Munzur Çayı'na girerek yüzdü. Tunceli'de kar yağışının en çok etkili olduğu ilçelerden Ovacık'ta 5-6 kişilik arkadaş grubu bir araya geldi. Birlikte önce kayak merkezinde kayak yapan arkadaşlar, daha sonra Munzur Çayı'na gitti.


(İHA)

Kaynak: İHA