Yurtta Yeni Yıl Kutlamaları
Haberler » Güncel » Haber

Yurtta Yeni Yıl Kutlamaları

Yeni Yıl Tüm Yurtta Coşkuyla Kutlanırken, Ankara'nın Bala İlçesinde Yaşayan Vatandaşlar Yeni Yılı Buruk Karşıladı.

Yurtta Yeni Yıl Kutlamaları

Yeni yıl tüm yurtta coşkuyla kutlanırken, Ankara'nın Bala ilçesinde yaşayan vatandaşlar yeni yılı buruk karşıladı.

Antalya'da kendilerine "Yaz Kış Denize Girenler" adını veren ve aralarında avukatlar, emekli askerler ve iş adamlarının da bulunduğu bir grup, 2008 yılını denize girerek karşıladı.

Yağmur altında Konyaaltı Sahili'ne eşleri ve çocuklarıyla gelen grup, ısınmak için sahilde ateş yaktı.

"Yaz Kış Denize Girenler Grubu", 2008'i denize girerek karşılayan yüzen grup, 2008 yılında, Türkiye'nin bütünlüğünün korunması ve terör örgütünün eylemlerinin sonlandırılması temennisinde bulundu.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde de yüzlerce tatilci, yeni yılın ilk dakikalarına, kent merkezinde düzenlenen partiyle girdi.

Müzik eşliğinde saatlerce eğlenen tatilciler ve kent sakinleri, yeni yılın ilk dakikalarında ''10. Yıl Marşı''nı söyleyerek, konfeti yağmuru altında dans ettiler.

Havai fişek gösterileri de yapılırken, yeni yılı Bodrum Limanı'ndaki teknelerinde karşılayanlar ise yaktıkları meşalelerle kutlama yaptılar. Bazı tatilciler ise sokaklarda davul-zurna eşliğinde halay çektiler.

Zonguldak'ın Gelik beldesinde 13 yıldır kömür işletmeciliği yapan özel bir ocakta çalışan maden işçileri de, saatleri 00.00'ı göstermeden önce girdikleri ocakta yeni yılı karşıladı.

İşçiler ahşap direk ve kalaslardan oluşturdukları sofrada domates, biber ve soğandan oluşan yeni yıl yemeğini yedi ardından geçen yılın son saniyelerini birlikte geriye sayarak, üzerinde "nice senelere" yazılı pastayı kestiler. İşçiler kazasız yeni bir yıl dileğiyle dua ettiler. Madenciler söyledikleri şarkılarla yılbaşını kutladılar.

Ankara'nın Bala ilçesi Afşar Beldesi'nde meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlar ise yeni yıla, çadır ve konteynerlerde girdi. Bazı yöre sakinleri, ''soğuk hava dolayısıyla ısınamadıkları için'', çadırdan çıkıp hasarlı evlerinde televizyon seyrederek yeni yıla girdi.

Saatler 24.00'ü gösterdiğinde, Afşar Beldesi'nde sokaklarda, vatandaşların ısınmak için yaktıkları ve sönmeye yüz tutmuş halde olan odun parçalarından başka bir şey göze çarpmadı.