Yurtta Hava Tahmini

Yurtta Hava Tahmini

Yurdun Kuzey ve Doğu Kesimleri Çok Bulutlu; İç Anadolu'nun Doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz Kıyıları ile Sabah Saatlerinde Batı Karadeniz Kıyıları, Karabük, Kastamonu, Çankırı ve Ankara Çevrelerinin Yağışlı Geçeceği Tahmin Ediliyor. Sabah ve Gece Saatlerinde Yurdun İç ve Doğu Kesimlerinde Buzlanma ve Don Olayı Görülecek.

Yurtta Hava Tahmini

Yurdun kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu; İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile sabah saatlerinde Batı Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu, Çankırı ve Ankara çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu, yurdun kuzeybatı kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerin beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde tahmin ediliyor:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı (Sabah saatlerinde il genelinde buzlanma ve don ile birlikte sis görülecek) 3

İstanbul: Parçalı zamanla çok bulutlu 9

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 12

Adana: Parçalı bulutlu 15

Antalya: Parçalı bulutlu 14

Samsun: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

Erzurum: Parçalı çok bulutlu (İl genelinde buzlanma ve don olayıyla birlikte sis görülecek) -3

(İST-ÖZ-ÖZ-Y)