Yurt Genelinde Kavurucu Sıcaklar, Van'da Sel Felaketi

Yurt Genelinde Kavurucu Sıcaklar, Van'da Sel Felaketi

Yurt genelinde kavurucu sıcaklar, Van'da sel felaketi Türkiye sıcaklıktan kavrulurken, Van'da meydana gelen sel zarara yol açtıVAN - Van'ın Erciş ilçesinde etkili olan yağmurun sele dönüşmesiyle köprüler yıkılırken, biçilen otlar ile bostanlar ise zarar gördü.

Yurt Genelinde Kavurucu Sıcaklar, Van'da Sel Felaketi

Yurt genelinde kavurucu sıcaklar, Van'da sel felaketi
Türkiye sıcaklıktan kavrulurken, Van'da meydana gelen sel zarara yol açtı

VAN - Van'ın Erciş ilçesinde etkili olan yağmurun sele dönüşmesiyle köprüler yıkılırken, biçilen otlar ile bostanlar ise zarar gördü.
Türkiye Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgası sonucu adeta kavrulurken, Erciş'in Kozluca Mahallesi'nde yaklaşık 20 dakika etkili olan sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Yağmurun ardından oluşan sel suları köprüleri yıkarken, biçilen otlar ile bostanlar ise zarar gördü.
Ercan Yıldız adındaki vatandaş, yağışların ekinlere büyük zarar verdiğini belirterek, "Yağışın ardından meydana gelen sel suları biçilen otları önünü katarak götürdü. Köprüleri yıkan sel suları, bostanlara da büyük zarar verdi. Vatandaşların büyük zararı oldu. Bostanı ile meşhur olan Kozluca'da artık kavun ve karpuz çıkmıştı, ancak bunlar da büyük zarar gördü" dedi.