Yurt Dışında Eğitim İçin Fırsat

Yurt Dışında Eğitim İçin Fırsat

Üniversite heyecanının sürdüğü bugünlerde öğrenciler için bir seçenek de yurt dışında eğitim.

Yurt Dışında Eğitim İçin Fırsat

Yurt dışındaki eğitim seçeneklerini değerlendirmek isteyenler için, 27-28 ve 30 Temmuz tarihlerinde "IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri" düzenlenecek.

Bu etkinlik için Türkiye'ye gelecek olan yabancı üniversitelerin yetkilileri, üç gün boyunca İstanbul, Ankara ve İzmir'de Türk öğrencilerle bir araya gelecek ve çalıştıkları eğitim kurumlarının imkanlarını anlatacaklar.

Üniversite yerleştirme sürecinin son basamağı LYS'de sonuçların açıklanmasının ardından, üniversite adayları heyecanlı bir tercih döneminin içine girdiler. Tercihlerin de merkezi sistem çerçevesinde ay sonunda açıklanması beklenirken, gençleri yurtdışında da önemli eğitim fırsatlarının beklediği belirtiliyor. Ülkemizde, bazı adayların istedikleri bölümlere girme şansı elde edebildiği, sınav sistemi, katsayı puanları vb. nedenlerle bazılarının da bu fırsatı yakalayamadıkları bir gerçek. Bu nedenle, düzenlenecek olan tanıtım etkinliği ile özellikle istedikleri sonucu alamayan öğrencilerin yurtdışındaki eğitim fırsatlarını tanımaları açısından imkan sağlanıyor.

"IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri"nde, farklı ülkelerden Üniversiteler, Kolejler, Akademik Dil Eğitimi Programları, Üniversite Hazırlık Programları, Burs olanakları ve daha birçok seçenek hakkında katılımcılar bilgi alabilecekler. Etkinlikte, mühendislikten tıp'a, sosyal bilimlerden temel bilimlere kadar lisans eğitimi konularında okul temsilcilerinden bilgi almak, üniversite ve kolejlere hemen başvuru yapabilmek mümkün.

ABD, Kanada, İngiltere, Hollanda, Avustralya, Fransa, İsviçre, İspanya, Malta, Rusya, Ukrayna, Yeni Zelanda, Estonya ve Litvanya gibi ülkelerden birçok saygın üniversite ve kolejin temsilcileri "IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri"ne katılacak.