Yurdun Kıyı Bölgelerde Yağmur Bekleniyor

Yurdun Kıyı Bölgelerde Yağmur Bekleniyor

Güney Ege, Batı Akdeniz'in Batısı ile Çanakkale Çevreleri Kısa Süreli Yağmur ve Sağanak Yağışlı Olacak. Ege Kıyılarında ve Hatay'da Yarın (Cumartesi) Kısa Süreli ve Hafif Yağmur Bekleniyor.

Yurdun Kıyı Bölgelerde Yağmur Bekleniyor

Güney Ege, batı Akdeniz'in batısı ile Çanakkale çevreleri kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı olacak. Ege kıyılarında ve Hatay'da yarın (cumartesi) kısa süreli ve hafif yağmur bekleniyor.

Meteorolojik verilere göre, yurdun kuzey ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, kıyı ve güney Ege, batı Akdeniz'in batısı ile Çanakkale çevreleri kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar güney ve güneybatıdan hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

Hava sıcaklığında yarın da önemli bir değişiklik beklenmiyor. İç ve doğu kesimlerde sis görülecek. Ege kıyılarında ve Hatay'da kısa süreli ve hafif yağmur bekleniyor. Karadeniz ve İç Anadolu parçalı bulutlu olurken, iç Ege ve Akdeniz çok bulutlu olacak. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don bekleniyor.

5 büyük ilimizde hava durumu

Bugün Yarın

İstanbul 8/13 7/14

Ankara -4/8 -3/8

İzmir 10/14 11/15

Adana 5/15 7/15

Antalya 8/15 7/17

(ANKA)

Kaynak: ANKA