Yurdakul'dan Miting Alanının Değiştirilmesine Tepki

Yurdakul'dan Miting Alanının Değiştirilmesine Tepki

Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Çarşamba Belediyesi'nde İş Akitleri Feshedilen İşçilerle Birlikte 15 Mart Cumartesi Günü Çarşamba'da Yapacakları Mitingin Yerinin Kaymakamlık Tarafından Değiştirilmesine Tepki Göstererek, "Çarşamba Kaymakamı'nın İlk Tarif Ettiği Yerde Toplanacağız" Dedi.

Yurdakul'dan Miting Alanının Değiştirilmesine Tepki

Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Çarşamba Belediyesi'nde iş akitleri feshedilen işçilerle birlikte 15 Mart Cumartesi günü Çarşamba'da yapacakları mitingin yerinin kaymakamlık tarafından değiştirilmesine tepki göstererek, "Çarşamba Kaymakamı'nın ilk tarif ettiği yerde toplanacağız" dedi.


Nihat Yurdakul, Türk-İş Eğitim Merkezi'nde sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşma yapan Nihat Yurdakul, cumartesi günü yapacakları mitinge değindi. Çarşamba Kaymakamı'nın miting alanı olarak Atatürk heykelinin olduğu yeri tarif ettiğini, ancak daha sonra güvenlik gerekçesiyle yeri değiştirdiğini ifade eden Yurdakul, "Güvenlik sebebiyle bunun yapıldığı söyleniyor. Bu beni çok daha fazla üzüyor. Bunu güvenlik sebebiyle belirten yetkililer hata yapıyor. Bizler yasal ve demokratik bir kuruluşuz. Kimse bizleri siyasi oyunlarıyla zorlamasın" diye konuştu.


Kendilerinin Atatürk heykeli önünde eylem yapacakları şeklinde çalışmalar yaptıklarını kaydeden Yurdakul, bugüne kadar Çarşamba'da herkesin miting yaptığı yerde kendilerinin de miting yapmak istediğini dile getirerek, "Türkiye'nin en büyük kuruluşu olan Türk-İş olarak Çarşamba Kaymakamı'nın ilk önce tarif ettiği yerde toplanacağız. Hiç kimse kendi siyasi çıkarları yüzünden bizi çalışanları emekçileri ile kardeşlerimiz olan güvenlik güçleri ile bizleri karşı karşıya getirmeye kalkmasın. Eğer böyle bir şey olursa bunu sorumlusu maalesef Samsun ve Çarşamba'yı yönetenler olur" şeklinde konuştu.


Çarşamba ilçesinde Belediye-İş Sendikası'nın yapacağı mitingle ilgili yer tespitinde çok ilginç diyalog yaşadıklarını söyleyen Türk-İş 6. Bölge Temsilcisi İsmail Topçu, "Ülkenin bütünlüğüne kastetmiş olan PKK yandaşları istedikleri yerde, istedikleri gibi eylem yapıyorlar. Maalesef bizim gibi ülkesinin bütünlüğüne, varlığına sahip çıkan Türk-İş ve Türk-İş'e bağlı sendikaların yapacak olduğu demokratik bir eyleme bu kadar olumsuz tavır takınılmasını anlamış değiliz. Kamuoyu yetkilerine buradan üzüntümüzü belirtmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.


(SAM-SA-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA