Yurda Kaçak Olarak Giren Somalili Kadın, Gözaltındayken Doğum Yaptı

Yurda Kaçak Olarak Giren Somalili Kadın, Gözaltındayken Doğum Yaptı

Türkiye'ye Kaçak Yollarla Giren ve Hatay'ın Dörtyol İlçesinde Yakalanan Somali Uyruklu Bir Kadın, Gözaltındayken Doğum Yaptı. Somalili Kadın, Doğan Kız Çocuğuna "Türkiye" Adını Verdi.

Yurda Kaçak Olarak Giren Somalili Kadın, Gözaltındayken Doğum Yaptı

Türkiye'ye kaçak yollarla giren ve Hatay'ın Dörtyol ilçesinde yakalanan Somali uyruklu bir kadın, gözaltındayken doğum yaptı. Somalili kadın, doğan kız çocuğuna "Türkiye" adını verdi.

Alınan bilgiye göre, gözaltında doğum sancıları tutan 26 yaşındaki 2 çocuk annesi Meryem Abdulnasır Hüseyin, Dörtyol'dan polis nezaretinde ambulansla getirildiği Antakya Doğum Evi'nde bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Somali uyruklu anne, Antakya'da dünyaya gelen kız çocuğuna "Türkiye" adını koyduğunu söyledi. Bir gün boyunca sürekli yol yürüdüklerini dile getiren Meryem Abdulnasır Hüseyin, zorlu yolculuk sonrasında bebeğini 8 aylık dünyaya getirdiğini ifade etti. Doğumdan sonra Antakya'da mülteci evine

yerleştirilen kadın, bebeğinin çocuk bezi, mama gibi ihtiyaçlarının polis tarafından karşılandığını dile getirdi.

Somali'den 19 gün önce yola çıktıklarını, birkaç gün önce de Hatay'ın Dörtyol ilçesinde polis tarafından gözaltına alındıklarını belirten Meryem Abdulnasır Hüseyin, 2 çocuğunu ve eşini Somali'de bırakarak açlıktan kurtulmak için Türkiye'ye geldiğini söyledi.

(OK-OK-OK-Y)